RockShock

Internetový rockový magazin

Bluesrocková kytaristka a zpěvačka Ana Popović oslaví 20 let na turné i koncertem 16. listopadu v Praze

Text: Arts Marketing

Oceňovaná bluesrocková kytaristka, zpěvačka a skladatelka ANA POPOVIĆ vedle vystoupení na šumperském festivalu Blues Alive zahraje také 16. listopadu v pražském Paláci Akropolis. Letos Ana Popović slaví 20 let ‘na turné‘, kdy neúnavně koncertuje jak samostatně se svojí šestičlennou kapelou, nebo i společně s B. B. Kingem, Buddym Guyem, Jeffem Beckem, Joem Bonamassou a mnoha dalšími. Vydala celkem dvanáct alb a dvě DVD, Bruce Springsteen ji nazval ‘pekelnou kytaristkou‘, byla nominována na sedm cen Blues Music Awards. Ana se objevila na obálkách časopisů Vintage Guitar a Guitar Player. Téměř všechna Anina alba se umístila na předních příčkách Billboard Blues Charts.

Ana Popović si k 20. výročí koncertování nadělila nové CD a DVD nazvané Live For LIVE, na kterém se ohlíží za svou kariérou čítající tisíce koncertů po celém světě. Živé album představuje nejen Anino fascinující kytarové umění, ale také její výjimečnou kapelu, která úspěšně spojuje hudební styly. Aninu vášeň na pódiu vystihuje i název alba – tohle je to, čím žije.

„Je těžké uvěřit, že jsem se před dvaceti lety vzdala kariéry grafické designérky, založila kapelu a rozhodla se být hudebnicí na plný úvazek. Brzy poté jsem odcestovala do Memphisu, abych nahrála Hush!, svoji první sólovou desku,“ říká kytaristka. „Tehdy jsem měla velké sny a velké sny mám i dnes.”

„Zhruba v té době jsem se objevila jako speciální host na turné s Michaelem Hillem. Bylo to mé první severoamerické turné, díky kterému se o dvě desetiletí později mohu hrdě ohlédnout za kariérou čítající tisíce koncertů na pěti kontinentech. Úspěšně jsem spojila hudební styly a inspirovala novou generaci kytaristů a kytaristek, aby si začali plnit své sny bez ohledu na to, kde se narodili. Někdy mají klišé o (hudebním) byznysu pravdu. Pokud na sobě dostatečně tvrdě pracujete a dostatečně moc chcete, může se vám podařit cokoli,“ vysvětluje.

„Připadá mi to, jako by to bylo včera, co jsem začínala v garáži v Bělehradě. Přátelé a rodina mě podporovali, ze zkušebního vystoupení v místním baru se stalo stálé hraní a díky vytrvalosti a tvrdé práci jsem se dostala až sem. Při této příležitosti se svojí šestičlennou kapelou listuji vzpomínkami a hraji hudbu ze všech svých alb. Těším se, že zahraji i starší skladby, které jsem už dlouho nehrála.“

Ana odhaduje, že za 20 let odehrála asi 2500 koncertů a dalších 2500 má v plánu. „Nikdy mě to neomrzí.“ Toto nadšení se projevuje i na albu Live For LIVE, o kterém říká: „Mám tu nejlepší práci na světě, která mi umožňuje ztratit se v hudbě. Vystupovat s báječnou kapelou, která se hudebně propojuje s každým mým pohybem a každým nápadem, který přinesu na pódium, a zároveň jiskří svým vlastním hudebním zázemím, aby z nás všech vytáhla to nejlepší.“

Ana Popović se do amerického blues zamilovala již jako dítě, začínala doma v srbském Bělehradě. Poté se přestěhovala do Nizozemska, kde studovala na konzervatoři jazz a world music. Po více než deseti letech života v Amsterdamu se přestěhovala do Memphisu v Tennessee, aby nahrávala a spolupracovala s jižanskými hudebníky. Nakonec se v roce 2016 přestěhovala s rodinou do Los Angeles v Kalifornii, kde nyní žije.

Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut. Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music. Více informací na www.livermusic.cz.

Videa:
www.youtube.com/watch?v=9K7mpFh4RAc
www.youtube.com/watch?v=p-1_Ev5J79U
www.youtube.com/watch?v=Ytj3RTjljnQ

Koncerty připravované agenturou Liver Music v roce 2023:
16. 02. 2023 – THE RESIDENTS (USA) – Praha, Divadlo Archa
30. 05. 2023 – WALTER TROUT (USA) – Praha, Palác Akropolis


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 634

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *