RockShock

Internetový rockový magazin

Pražský Prague Summer Festival nabídne začátkem června hvězdy Rise Against, Alt-J a The Offspring

Text: Anna Vašátková

Začátkem června přivítá pražská metropole tři výjimečné koncerty světových hvězd v novém open air prostoru Power Station Holešovice v rámci Prague Summer Festivalu. Ve středu 8. 6. vystoupí američtí punk/hardcoroví velikáni RISE AGAINST, o den později, 9. 6., zahraje indierockové trio ALT-J a v neděli 12. 6. se mohou fanoušci těšit na legendární THE OFFSPRING. Všechny tři kapely naservírují mnoho novinek i zajímavé hosty. Rise Against a The Offspring vydali nová alba v loňském roce, Alt-J představí zbrusu novou desku z letošního roku. Nový koncertní prostor nabídne v hlavním městě atmosféru letního festivalu a skvělý hudební zážitek. Vstupenky jsou v prodeji na GoOut.net.

Prague Summer Festival pořádá Ameba Production, která stojí za festivaly Rock For People, Kefír, showcase konferencí Nouvelle Prague či klubovými a halovými koncerty Rock For People Concerts.

Rise Against
Přes 20 let na hudební scéně, na kontě devět studiových alb, turné a odehrané koncerty už by se počítaly jen těžko. Žádné téma jim není cizí a je zaručené, že svoje názory v textech netají, ba naopak. Ať už se jedná o politiku, práva zvířat, klima, nebo jiné sociální problémy, jestli se Rise Against něco nelíbí, zakřičí to do celého světa. A pěkně nahlas. Pražský open air koncert se uskuteční v rámci jejich Nowhere Generation European Tour k novému albu. Jako speciální hosté vystoupí před Rise Against britští pop-punkeři BOSTON MANOR, tuzemští oblíbenci JOHN WOLFHOOKER a australští, taky pop-punkoví YOURS TRULY.

Alt-J
Českému publiku se trojúhelník kytaristy a zpěváka Joa Newmana, bubeníka Thoma Greena a Guse Unger-Hamiltona za klávesami poprvé představil v roce 2015 v pražských Žlutých lázních. Od té doby se k nám rádi vracejí a pražský koncert bude již pátým vystoupením v České republice. Letos v lednu vypustili do světa v pořadí 4. desku, fanoušci se tedy mohou těšit na mnoho novinek, ale i starší hity. Jejich charakteristický vibe s postmoderními texty reagujícími na kulturní a historické odkazy milují fanoušci po celém světě. Jako speciální hosté kapelu skvěle doplní tuzemští indierockeři I LOVE YOU HONEY BUNNY a indierockeři RIKAS z Německa.

The Offspring
Tvůrci nezapomenutelných hitů jako The Kids Arenʼt Allright, Self Esteem, Hit That, Why Don’t You Get A Job? nebo Pretty Fly (For A White Guy) se dali dohromady roku 1984 v Kalifornii pod názvem Manic Subsidal. Průlom přišel až o deset let později s vydáním třetí studiovky Smash, multiplatinového alba s více než 11 miliony prodaných kopií. Platiny se dočkaly i následující desky Hombre, Americana či Conspiracy Of One. Pražský koncert je součástí turné k jubilejnímu 10. albu z loňského roku s názvem Let The Bad Times Roll. Na pražském koncertě The Offspring doprovodí američtí hardcore/punkoví DOG EAT DOG, kanadští pop-punkoví STORY UNTOLD a tuzemská punkrocková partička KRANG.

Související odkazy:
Rise Against
www.riseagainst.com
www.facebook.com/riseagainst
www.youtube.com/RiseAgainst
Alt-J
www.altjband.com
www.facebook.com/altJ.band
www.youtube.com/watch?v=rVeMiVU77wo
www.youtube.com/watch?v=NRWUoDpo2fo
The Offspring
www.offspring.com
www.facebook.com/Offspring
www.youtube.com/theoffspring


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 562

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *