RockShock

Internetový rockový magazin

Oskar Petr oslaví sedmdesátiny v Praze a Brně

Text: Echopromotion

Přední český hitmaker a základní stavební kámen Marsyas OSKAR PETR slaví 70. narozeniny. Se svou excelentní doprovodnou kapelou a hosty vzpomene v první řadě na legendární první období Marsyas, ale i na svou sólovou éru. Zazní Zmrzlinář, Břímě, Hrnek, Karolína, Dětský šaty, Barvám, Dívka z plakátu a další nesmrtelné songy.

Folkrocková hudební legenda, textař a zpěvák Oskar Petr, letos oslaví sedmdesátku. Tento český hitmaker je známý svým fanouškům již ze sedmdesátých let, kdy spolu se Zuzanou Michnovou a Petrem Kalandrou spoluzakládal slavnou skupinu Marsyas. Svoje bluesové a jazzové cítění pak zúročil také ve formaci Jazz Q Martina Kratochvíla. Hrál s řadou interpretů a skupin, například i s Pražským výběrem.

V roce 1980 odešel do emigrace, kde se věnoval hlavně videu, fotografii a skládání. Po svém návratu nahrál několik sólových alb a také poskytl některé své největší hity jiným interpretům. Skupina Lucie například zaznamenala mega úspěch s Oskarovou písní Medvídek, David Koller pak nazpíval další velký Oskarův hit Chci zas v tobě spát či Aneta Langerová píseň Hříšná těla, křídla motýlí. Oskar Petr je muzikant velkého osobitého hlasu a jeho písně vedle nezaměnitelných textů působí silným autentickým dojmem.

Oskar Petr své jubileum oslaví dvěma exkluzivními koncerty spolu se svými hosty, a to nejprve 6. října v pražském Lucerna Music Baru a následně 10. října v Brně v KC Semilasso. Do Brna dorazí i slovenská legenda PAVOL HAMMEL. Vstupenky v síti Ticketmaster a Ticketportal. Promotérem pražského koncertu je agentura Live Nation, brněnský koncert pořádá agentura Glanc.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 580

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *