RockShock

Internetový rockový magazin

Tata Bojs v novém klipu nechali Jaroslava Plesla na ocet. Jak to bude 11. 5. v O2 universu?

Text: Supraphon

Na den přesně měsíc před očekávaným velkým koncertem v pražském O2 universu, který proběhne 11. května, se hlásí TATA BOJS s novým, hvězdně obsazeným videoklipem Holka z plakátu.

Klip k úvodní skladbě ze skvělého alba Jedna nula a koncert, jehož vzácným hostem bude ukrajinský projekt TONKA, nepojí jen aktuální časová souslednost. Jak vznik videa, tak konání samotného koncertu značně ovlivnila pandemie a jí způsobené termínové posuny. Teď už ale snad konečně nic nebrání tomu, abychom mohli začít stříhat metr do show, která bude dle slov Tata Bojs „tak vymazlená, že to svět neviděl…“.

„Tohle je, myslím, suverénně nejdéle připravovaný videoklip Tata Bojs za celou naši existenci. Nutno přiznat, že v tom své sehrál covid, různé peripetie s lokacemi, vytíženost herců a hereček, ale i štábu samotného. Režisér David Mencl přišel ke mně do aťasu s tím, že se mu líbí písnička Holka z plakátu a že by k ní chtěl natočit video už někdy krátce po vydání Jedna nula, to byl konec roku 2020,“ komentuje Milan Cais vznik klipu, v němž si po boku Jany Kolesárové a Jaroslava Plesla zahráli i členové kapely.

„Celkem se nám zalíbila představa popsat zkratkovitým způsobem různé složitosti a propletenosti vztahů na pracovišti, navíc v přímém přenosu hlavních večerních zpráv, které moderuje zprávařská a zároveň manželská dvojice Kolesárová – Plesl. V našem příběhu se postupně rozkrývá určitá prohnilost vztahů na malém place nějaké lokální televize, kterou jsme hrdě pojmenovali TBTV. Podobnost s DVTV je čistě náhodná…“ dodává Cais k námětu klipu, v němž může pozorný divák rozklíčovat několik hodně zajímavých ‘zaručených zpráv‘, jejichž autorem není nikdo jiný než Mardoša. „Přál bych si, ať si klip každý pustí víckrát. Je tam spousta skrytých odkazů a detailů jak na grafických lištách, tak v některých scénách,kde je doslova cítit základní instinkt…“ dodává režisér David Mencl.

Cit pro detail je ostatně pro Tata Bojs typický ve veškeré jejich audiovizuální prezentaci a výjimkou samozřejmě nebude ani kvůli pandemii dvakrát odložený koncert v O2 universu, který kapela odehraje přesně za měsíc, tedy ve středu 11. května.

„Tak, jak se dlouho chystal a realizoval klip, se taky snad ještě dýl připravuje náš koncert v O2 universu. Takže to bude logicky tak vymazlená show, že to svět neviděl! Kromě toho, že podoba scény má už asi třetí verzi a ještě pořád tam nějaké věci měním, jistý je, že zvuk bude velká jízda. Poprvé bude v Praze českým interpretem představený revoluční zvukový systém L-ISA a budeme to zrovna my; jaká to náhoda. Tuhle akci už chystáme pár měsíců. Největší devíza L-ISA systému je kromě určité imerzivity hlavně dokonalý pokrytí prostoru ideálním stereem pro každého v sále. Takže takový malý kouzlo. Dokud člověk neuslyší, neuvěří…“ láká Cais na připravovanou show, která bude i na obvyklé standardy Tata Bojs dle všeho naprosto výjimečná včetně čerstvě potvrzené ‘hostovačky‘ Emmy Smetany.

Svým dílem k jedinečnosti celého večera přispěje i speciální a vzácný host koncertu, jímž bude ukrajinský projekt Tonka (nejnovější videoklip ke zhlédnutí zde), který si Tata Bojs nevybrali náhodou. „Chvíli jsme zvažovali, jestli koncert v souvislostech probíhající nespravedlivé války na Ukrajině vůbec dělat. Byli a jsme z toho všichni pořád tak opaření, že nám přišlo jakoby nemístný vytvářet v týhle době jakoukoliv zábavu. Jenže teď máme pocit, že je naopak důležitý dát lidem i sami sobě aspoň na pár chvil zapomenout, protože i na sobě pozoruju, že si ty zprávy musím dávkovat. Jinak bych skončil v Bohnicích. A pak naši produkční Petru napadla moc hezká myšlenka, totiž pozvat jako hosta nějakého ukrajinského umělce, a tím i jasně vyjádřit svůj postoj k válce. Poslala mi link, kterej jsem viděl až potom, co jsem selektoval současnou ukrajinskou hudbu pro svůj pořad na Vltavě. Vybral jsem si projekt Tonka a hurá, oni byli i v tom linku… jaká náhoda. Náhody neexistují!“ komentuje to Cais. Chcete-li také aspoň na pár chvil zapomenout na dění několik set kilometrů od našich hranic nebo si prostě a jednoduše po měsících různých omezení, odkládání, přesouvání apod. ‘jenom‘ užít se vším všudy skvělý koncert, neváhejte! Vstupenky v cenových kategoriích od 790 do 1090 Kč pořídíte v předprodeji sítě Ticketmaster zde: www.ticketmaster.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 781

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *