RockShock

Internetový rockový magazin

NoControl hlásia mier, sú Unavený z nenávisti!

Text: Pavol Dráb
Foto: archív skupiny

Skupina NOCONTROL prichádza s akustickou novinkou Unavený z nenávisti. Skladba je odpoveďou skupiny na všadeprítomnú ľudskú nevraživosť, ktorá nám hádže polená pri každej príležitosti. Text skladby nepoukazuje iba na súčasnú krízu vo svete či práve prebiehajúci vojnový konflikt. Naopak, pomenúva fenomén, ktorý sprevádza ľudstvo počas celej jeho histórie.

Pieseň aj text boli hotové prakticky okamžite. „Niektoré skladby komponujete rok, aj dlhšie. Ladíte detaily, vymýšľate aranžmán či upravujete text. Táto skladba z nás vypadla za hodinu taká, aká je. Nahrali sme ju za deň a fanúšikom ju prinášame v úplne autentickej podobe,“ vysvetľuje Jimi Cimbala, gitarista skupiny NoControl.

Takisto spontánne vznikol aj videoklip k piesni. „Nahrali sme ho na mobilný telefón celkom sami počas nahrávania skladby v štúdiu,“ doplnil frontman skupiny a spevák Elo Schronk.

Zatiaľ jediná akustická skladba od NoControl bola zverejnená bez ohlásenia oficiálnej premiéry. „Celé to bolo z našej strany neplánované, spontánne a veľmi rýchle. Vôbec sme nemali v úmysle premiéru ohlasovať a vlastne to ani nebolo kedy urobiť. Nech za seba hovorí hudba,“ dodal Elo Schronk.

Súvisiace odkazy:
www.facebook.com/nocontrol.sk
www.instagram.com/nocontrol.sk
www.youtube.com/NoControl-sk


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 556

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *