RockShock

Internetový rockový magazin

Rvi se dál, ať nelituješ, burácí komando Navar

Text: Smile Music Records

Jít klidně přes závit, hlavně se neztratit. S tímto mottem jdou NAVAR do další singlové bitvy, kterou obstarává nejnovější pecka Ztracenej syn. Inspirace pro její napsání tkví stejně jako valná část tvůrčí historie kapely v minulosti. Nosné téma skladby je ale nadčasové a každý vyznavač tvrdé hudby se v něm lehko pozná.

„Skladba Ztracenej syn je stará bezmála 20 let a byla jedním z prvních heavymetalových songů, co jsem kdy napsal. K tématu jejího textu mě tehdy inspirovala Kámoš dost fajn z prvního sólového alba Aleše Brichty… Všichni jsme si v životě prošli obdobím, kdy muzika musela jít stranou a zdálo se, že kytara skončí jednou provždy zaprášená v koutě. Nikdy jsme to ale nevzdali a přese všechna úskalí, která hudební cesta obnáší, jsme pokračovali dál. V tom je síla všech pravých rockerů – nedopadnout jako Ztracenej syn…“ vysvětluje kapelník Navaru a pachatel jeho probuzení George Rain.

Původní Navar kromě George (kytara, zpěv) tvořili kytarista Ondřej Pecina (ex-Sebastien), baskytarista Honza ‘Bart‘ Bartoš (Törr, Alkehol) a bubeník Radek Rain (ex-Sebastien). Comeback po dvaceti letech stvrzuje nová deska Návrat havranů, která obsahuje dobové songy, jež byly znovu nahrané současným zvukovým standardem, který ladil do správného heavymetalového zákrutu legendární kytarista a producent Roland Grapow (ex-Helloween). Album Návrat havranů vychází symbolicky 20. června 2022 pod labelem Smile Music.

Související odkazy:
www.facebook.com/navar2021
www.bandzone.cz/navar


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 537

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *