RockShock

Internetový rockový magazin

Lakeside X vydávají singl Rising s videem z Berlína a oznamují název nového alba Love Disappears

Text: Zuzana Kantorová

Pražská synthpopová formace LAKESIDE X se v prosinci svým příznivcům připomněla vydáním skladby Fire In The Sky, prvního singlu po 11 letech, která uplynula od vydání jejich poslední studiové desky. Nyní kapela představuje další singl z připravovaného alba natočený ve spolupráci s renomovaným německým producentem Danielem Myerem (Haujobb, Liebknecht, Covenant, Architect). Kapela aktuálně intenzivně pracuje na dokončení nové desky a na zafinancování finálních prací spustila crowdfundingovou kampaň na serveru Hithit.

Novým singlem je skladba Rising, která přichází tentokrát v rychlejším tempu, s refrénem, který se vám vypálí do paměti, a s videem, které trojice Janne Marvannen, Robert Broj a Igor Dvorský natočila v ulicích Berlína. „Tohle je úplně první skladba, kterou nám Janne poslal jako demo, a je to taky první skladba, na které jsme začali pracovat s Danielem Myerem. Od začátku jsem věděl, že tohle je singl,“ říká klávesista Robert Broj.

„Toulal jsem se ulicemi Berlína, na uších sluchátka a v nich hudbu Nicka Cavea, Davida Bowieho, U2, Depeche Mode – všech těch velikánů, kteří v Berlíně natočili své zásadní desky – a psal jsem si útržky myšlenek, které se měly stát budoucími texty písní. Někde tam, uprostřed studených nocí listopadu 2019, nedlouho předtím, než nás měly okolnosti zavřít na dlouho doma, jsem se rozhodl začít pracovat na nových věcech pro Lakeside X, na nových písních o cestě, o mizení z tohoto světa, o pádech a o vstávání z popela a nové naději. Chtěl jsem, abychom natočili video právě v Berlíně, a symbolicky tak poslali pozdrav všem těm, kteří tou cestou šli před námi a kterým vděčíme za hodně,“ popisuje Janne Marvannen.

Společně se singlem také kapela odtajnila název nového alba – Love Disappears. Je to pro kapelu ideální příležitost, protože název vychází přímo z textu nového singlu. Ačkoli práce na nové desce není zdaleka u konce a na její podporu kapela spustila crowdfundingovou kampaň se spoustou zajímavých odměn včetně nikdy nevydaného materiálu, artworku, nebo dokonce doživotní vstupenku na koncerty, vypadá to, že Lakeside X drží koncept alba pevně v ruce.

„Tentokrát jsme se vydali hodně elektronickou cestou a singl Rising je pro nás vlajkovou lodí alba. Tohle jsou Lakeside X v roce 2022. Je to příběh, který může být ryze osobní, ale také to je příběh kapely, která vstává z popela a je silnější než kdykoli předtím. Video k singlu má také, kromě spousty pop-kulturních odkazů na naše slavné kolegy, i zvláštní rovinu prolínání minulosti s přítomností. Jsme kapela, která pochází ze země bývalého východního bloku, pamatujeme ‘zeď‘, studenou válku, agenty Státní bezpečnosti a atmosféru strachu, která v našich zemích panovala. Rozdělený Berlín byl symbolem té doby a toho všeho. Současně to bylo i v té době město, kde Bowie, Cave, DM vytvořili tak zásadní věci. Tohle všechno jsme zkusili ve videu zachytit a pro nás je a bude vždycky Berlín město, které vstalo z popela a je nekonečnou inspirací pro všechny,“ říká Janne Marvannen.

Nově vydaný singl obsahuje i remix od anglického skladatele, producenta a zpěváka v synthpopovém žánru v současné době nejžádanější skupiny Mesh Marka Hockingse, který pod svou sólovou značkou Blackcarburning představil song v zajímavém provedení kombinujícím vokální syntezátory a symfonické zvuky. Kolekci doplňuje B-strana s názvem Destiny, která může vzdáleně připomínat, co by se stalo, kdyby The Beatles z éry alba Revolver zavítali do Los Angeles roku 2019 a potkali se s Blade Runnerem pronásledujícím replikanty.

Singl Rising vyšel v distribuci platformy Musicraft 25. 2. 2022 na všech hlavních hudebních službách: www.musicraft.ffm.to/avx09bk.bio

Související odkazy:
www.lakesidex.com
www.facebook.com/LakesideX
www.youtube.com/channel/UCC1Be7-C871G-ZBE92AoD4g
www.instagram.com/lakesidex_theband_official
www.danielmyer.bandcamp.com
www.releasemagazine.net/daniel-myer-architect-of-sound
www.musicraft.eu


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 668

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *