RockShock

Internetový rockový magazin

Nalaďte si punk rock rádio s kapelami Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš

Text: ForFUN Agency

Přesně dva roky čekalo trio předních českých punkrockových kapel TOTÁLNÍ NASAZENÍ, THE FIALKY a NEŽFALEŠ, aby mohlo absolvovat své naplánované turné. Šňůra dvanácti koncertů po Čechách, Moravě, Slezsku i Slovensku po klubech i kulturácích se pod názvem Punk rock rádio Tour měla uskutečnit již na jaře v roce 2020, ale covid ji neumožnil ani v roce 2021.

A tak platí, že do třetice všeho dobrého, a spřízněné kapely vyrážejí již koncem února 2022 na první zastávky svého odkládaného turné, které je vlastně pokračováním nadmíru úspěšné šňůry po kulturních domech, jež proběhla při poslední spolupráci u příležitosti vydání alba Kazoo or die! kapely Totální nasazení. Tentokrát je turné pojmenováno po aktuálním albu kapely The Fialky, které má název Punk rock rádio. Odtud i název aktuálního turné. Jako třetího do party si kapely tentokrát vybraly ‘služebně‘ nejmladšího parťáka, punkrockové Nežfaleš. Na vybraných místech doplní tuto společnost buď slánští DERATIZÉŘI, nebo DILEMMA IN CINEMA, obě kapely personálně propojené s Totálním nasazením.

Slánské Totální nasazení loni rozhodně nezahálelo a navzdory covidovým omezením o něm bylo víc než slyšet. Když nemohl kvartet Sváťa, P. P. Cvok, Karloss a Franky zkraje roku koncertovat, připravil kromě hojných aktivit na sociálních sítích několik různých live streamů včetně jednoho velmi speciálního, kdy dali Totáči po 13 letech dohromady původní starou sestavu, která spolu hrála naposledy v roce 2008. V reedici pak vydali další vinyl, natočili čtyři klipy, a to, jak je jejich zvykem, nejen z aktuálního alba, odehráli veleúspěšné a nabité festivalové léto, covidu navzdory jako jedna z mála kapel také téměř všechny koncerty podzimního turné, a především v zaplněném legendárním Velkém sále pražské Lucerny oslavili za účasti bývalých členů a spousty hostů odložených 30 let své existence. Do následné a nové, již 32. koncertní sezony, pak vstupuje Totální nasazení nejen s totálně a beznadějně zaplněnými termíny hraní na celý rok 2022, ale také s přípravami na další reedice starších alb na vinylech, a především živáku, který vzniknul na oslavách v pražské Lucerně. Skupina je poslední roky v nejlepší možné formě a těší se na letošní opravdu velkou porci koncertů, která po úspěšné únorové generálce v narvaném pražském Vagonu začíná právě na Punk rock rádio Tour.

The Fialky jsou pražská punkrocková kapela založená v roce 2000. Stále aktuální řadové album Punk rock rádio, které spatřilo světlo světa již před dvěma lety, je nyní především díky svému nákladu 1000 kusů vinylů zatím neprodávanějším nosičem v historii kapely. Ale není to tak, že by v mezidobí nic nedělali, na jaře 2021 vyšla audio kniha Punk rock story včetně akustického EP Bez proudu a v prosinci pak CD Starý demáče, které obsahuje nově nahrané písničky z demo nahrávek z prapočátků kapely a dvě novinky. Na turné zazní určitě všechny zásadní písně kapely – od základních hitů až po současnou tvorbu. A jak už bývá u boys z Počernic zvykem, koncert není jen pódium, takže se můžete těšit na známou interakci s kapelou po celý večer i na baru.

Nežfaleš – pražská punkrocková parta se letos veze na vlně oslav 20 let existence a slavit začíná právě tímto turné. Na koncertech se můžete těšit na průřez celou kariérou, ale setlist bude samozřejmě akcentovat i stále ještě aktuální a velice dobře přijaté loňské album Šminky padlejch královen. Nějakou dobu vyprodaný vinyl už navíc bude mít kapela na zastávkách turné zase s sebou!

Punk rock rádio Tour 2022 – termíny a místa:
25. 02. – Rakovník, KD Dům osvěty
26. 02. – Plzeň, Buena Vista Club
11. 03. – Liberec, Bunkr Rock Club
12. 03. – České Budějovice, Music Club Slávia
18. 03. – Klecany, KD
19. 03. – Kolín, KD
25. 03. – Ostrava, Barrák Music Club
26. 03. – Uherské Hradiště, klub Mír
01. 04. – Brno, Melodka
02. 04. – Bratislava (SK), Fuga
08. 04. – Teplice, KNAK
09. 04. – Praha, Futurum Music Bar

Videoklipy:
Totální nasazení – www.youtube.com/watch?v=RPCq6gfoG3M
The Fialky – www.youtube.com/watch?v=F5xK-h5qQHg
Nežfaleš – www.youtube.com/watch?v=SA10EJd-Vg4

Související odkazy:
www.forfunagency.cz
www.totaci.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 552

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *