RockShock

Internetový rockový magazin

ETEF 2022 oznamuje: Ereb Altor, Doedsvangr, Hypnos, Heresy, Chotzä, Murder Inc. a War For War

Text: Johan

Opět zdravíme všechny fanoušky UG metalu! Doufáme, že se, stejně jako my, všichni těšíte na sedmý ročník ETEF – Enter The Eternal Fire festivalu. Ten se uskuteční 22.–23. 7. 2022 ve Volyni v jižních Čechách v areálu koupaliště. Naváže na předchozí ročníky z let 2015–2020 a vrací se po roční pauze způsobené koronavirovými restrikcemi. Dříve oznámené kapely najdete v seznamu níže, nyní tedy poslední várka.

Praví dědicové Quorthona. Vše začalo v roce 2003, kdy se zakladatelé Mats a Ragnar, ovlivněni svým osobním bohem Quorthonem a jeho hymnami Bathory, vydali hledat své tvůrčí a jedinečné místo pod jménem EREB ALTOR. Během těchto let Ereb Altor vyvinuli svůj vlastní jedinečný zvuk, ve kterém plynule propojují black metal s epickými vikinskými hymnami. V současné době vydávají svůj zbrusu nový počin Vargtimman (2022). Jejich fanouškovská základna stále vzkvétá. Publikum je na koncertech vtaženo do atmosféry se všemi sbory a masivní zvukovou stěnou. S neuvěřitelnou pódiovou přítomností a s válečnými barvami je to živé vystoupení, které si nechcete na ETEF nechat ujít.

Černý ‘black‘ kůň letošního ETEF festivalu. Mezinárodní okultní blackmetalovou smečku DOEDSVANGR založil v roce 2014 Doedsadmiral, jinak také vokalista Nordjevel a Svarttelder, aby prostřednictvím hudby ventiloval syrovou brutalitu. Ohledně lidí, se kterými chce spolupracovat, nastavil laťku velmi vysoko. Další členové Doedsvangr mají zářezy například v kapelách jako Tsjuder, Horna, Behexen, Nattverd, Sargeist či Antaeus. Jejich dvě alba – debutové s názvem Satan Ov Suns (2015) i nové Serpents Ov Old (2021) – zní jako dokonalá směs norského a finského black metalu. Název Doedsvangr má dva různé významy, ‘pole smrti‘ a ‘mrtvé lůno‘. Satanismus, zlo, okultismus, temnota, taková lyrická témata budou znesvěcovat všechny přítomné na ETEF 2022.

Když nepravda znamená pohrdání spravedlností a dobrá vůle nemá moc porazit zlo v člověku, nadešel čas odejít do hlubin zkaženosti s nesmírnou silou a bez slitování. Bílá vrána volá své druhé já… Černá vrána přilétá do line-upu letošního ETEF. Nové album The Blackcrow (2020), předchozí The Whitecrow (2017) a i další, nyní již legendární alba dostanou jistě prostor v setlistu stálice nejen tuzemské death/black scény HYPNOS. Připravte se, Bruno, Pegas a jejich banda Hypnos opět vylezou na prkna, která znamenají svět.

Na ETEF pódiu přivítáme hosty až z daleké Latinské Ameriky. Banda HERESY z Kostariky, hrající rychlý nářezový a surový thrash metal, stála na stejném pódiu s takovými velikány, jako jsou Metallica, Testament, Sodom, Benediction, Sepultura a další. Mají za sebou více jak 100 mezinárodních vystoupení ve 30 zemích po celém světě. Po svém velmi oceňovaném posledním albu Blasphēmia (2018) pracují na dalším dlouhohrajícím počinu. Vedle toho se můžeme těšit i na společné splitko s našinci Exorcizphobia. V létě budou brázdit Evropu včetně ETEF, který se s Heresy jistě otřese v základech.

CHOTZÄ, v bernštině (bernské němčině) ‘zvracet‘, ale také název švýcarské hydry, která hraje antisociální black’n‘roll ve stylu Darkthrone, Carpathian Forest či Urgehal. Založil ji zpěvák Szivilizs v roce 2011. Dosud vydala tři alba a nějaká splitka. Čtvrté album s názvem Pächschwarz vyleze z pekla v tomto roce. Připravte se na opravdovou špinavou undergroundovou blackmetalovou hyenu Chotzä.

Možná i po Berounce připluje surový nářez pod značkou MURDER INC. Kapela z okolí Berouna hraje vlastní muziku obsahující prvky heavy/thrash/death metalu. Stručná biografie: vznik 2011, první koncert 2013, odehráno více jak 200 koncertů, 2x EP, 2x split a velmi oceňované album Umlčen navěky (2018). Muzikou se baví a budou bavit i nás na ETEF. To je thrash metal band Murder Inc.

WAR FOR WAR provozuje Lord Morbivod s přestávkami od roku 2001. Syrové lyrické obrazy války postupem let vystřídaly ještě syrovější ozvěny dávné i nedávné hornické činnosti na našem území. Původně čistě blackmetalový projekt prošel žádoucími žánrovými výkyvy se zneužitím prvků elektronické hudby či industrial metalu, aby po nabytí zkušeností získal hlavní slovo opět black metal. Jedna z našich nejlepších metalových vokalistek Lenka Machová se stala v roce 2017 plnohodnotnou členkou kapely. Můžeme se těšit na její atmosférické zpěvy, které půvabně fungují vedle blackmetalových vokálů Lorda Morbivoda. Kapela v blízké budoucnosti vydá nové minialbum s nově nahranými a přepracovanými skladbami z předchozích alb. Chystá také řadové album, z něhož jedna skladba již zazní na našem ETEF festu naživo. War For War zase tak často naživo neuslyšíte, takže jsme pyšní, že vyvoleným místem jejich black metalu s industriálními prvky bude právě ETEF. Živou sestavu tradičně doplní muzikanti Lord Sheafraidh, Lord Opat a Lord Egon.

Stav předprodeje vstupenek:
První edice 50 ks za 700 Kč byla již rozebrána.
Druhá edice 100 ks za 800 Kč byla rovněž rozebrána.
Aktuální edice je k dispozici za 900 Kč.
Děti do 15 let (0–14,99) za doprovodu zákonného zástupce mají vstup zdarma. ZTP mohou uplatnit 50% slevu ze vstupného, stačí žádost o slevu připsat do poznámky a vyčkat na e-mailovou výzvu k potvrzení nároku.
www.etef.cz/vstupenky.html

Již dříve oznámené kapely:
CENTINEX – death metal (Švédsko)
SADIST – prog death metal (Itálie)
GRÁ – black metal (Švédsko)
SUR AUSTRU – folk/black metal (Rumunsko)
INFERNO – black metal (Česko)
BOHEMYST – bohemian dark metal (Česko)
EXORCIZPHOBIA – thrash metal (Česko)
MALLEPHYR – black/death metal (Česko)
NAURRAKAR – black metal (Česko)
MARTWA AURA – black metal (Polsko)
RAGEHAMMER – blackened thrash (Polsko)
SELF-HATRED – doom metal (Polsko)
TAEDIFER – death metal (Česko)

Další informace budou postupně zveřejňovány na FB a webu akce, sledujte tedy naše informační kanály pro nejčerstvější informace!

ETEF = old school metal + přívětivé prostředí prvorepublikového koupaliště + rodinná přátelská atmosféra + levné občerstvení + stanování zdarma přímo v areálu + parkování zdarma max. pět minut pěšky = zábava pro metalové tradicionalisty!

Související odkazy:
www.facebook.com/eteffest
www.etef.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 595

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *