RockShock

Internetový rockový magazin

Franz Ferdinand oslaví na Colours Of Ostrava dvacáté výročí

Text: Arts Marketing

Program červencového festivalu Colours Of Ostrava posiluje další velké jméno – skotští indierockeři FRANZ FERDINAND. Držitelé BRIT Awards, Mercury Prize a několika nominací na Grammy, kteří letos slaví dvacet let od založení, přivezou v létě do Ostravy výběr svých největších hitů z plánované nové desky Hits To The Head. K hlavním potvrzeným hvězdám letošního ročníku Colours Of Ostrava patří THE KILLERS, TWENTY ONE PILOTS, MARTIN GARRIX, LP, KINGS OF CONVENIENCE nebo YOUSSOU NʼDOUR. Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu a v sítích GoOut a Ticketportal.

„Franz Ferdinand uzavírají sestavu hlavních headlinerů letošního ročníku. Zahrají ve čtvrtek na hlavním festivalovém pódiu před kapelou The Killers, bude to radostný kytarový večer,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Po debutovém albu s globálním hitem Take Me Out se na čtveřici Franz Ferdinand ze skotského Glasgowa doslova sesypaly ceny BRIT Awards nebo Mercury Prize. Stali se nejlepší britskou kapelou, postupně získali pět nominací na Grammy a dynamickým kytarovým rockem vyšperkovaným silnými melodiemi si dokázali podmanit skoro celý svět. Na zatím posledním úspěšném albu Always Ascending zanesla kapela do syrového rock’n‘rollu elektroniku. V poslední době se Franz Ferdfinand rozrostli na pětici a za bicími usedla daleko mladší Audrey Tait, na touze po koncertech se ale nic nezměnilo. „Pořád rád potkávám lidi na turné a poslouchám jejich příběhy, jak se hudba stala soundtrackem jejich životů. Pro tento pocit hudbu děláme. To je ta nejlepší věc, kterou jako umělec můžete slyšet,“ řekl ke kulatému výročí zpěvák Alex Kapranos.

Videa:
www.youtube.com/watch?v=Ijk4j-r7qPA
www.youtube.com/watch?v=QcFWjCYwBW4
www.youtube.com/watch?v=crjugtkXZN4

19. ročník festivalu Colours Of Ostrava proběhne od 13. do 16. července 2022 v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic. K již potvrzeným zahraničním jménům dále patří také MEDUZA, INHALER, MODEST MOUSE, PHOEBE BRIDGERS, PRINCESS NOKIA, SLEAFORD MODS, HIROMI, WARDRUNA a řada dalších. Vedle zahraničních i domácích kapel nabídne festival tradičně na mnoha pódiích bohatý doprovodný program – mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace. Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu a v sítích GoOut a Ticketportal.

Více informací na www.colours.cz.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 576

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *