RockShock

Internetový rockový magazin

Třetí album zásadních oi!/punkových průkopníků Blitz vychází na vinylu!

Text: PHR Records

BLITZ patří k těm nejdůležitějším oi!/punkovým kapelám všech dob. Pouhý rok od jejich vzniku, datovaného do roku 1980, vyšel debutový singl, který se zároveň stal první nahrávkou nově vzniklého labelu No Future.

V roce 1982 vyšlo první album Voice Of A Generation, které se nejen názvem stalo skutečným hlasem celé jedné generace. Dnes již dobře víme, že se jedná o jedno z nejdůležitějších oi!/punkových alb vůbec. Krátce po vydání desky z kapely odešel kytarista Nidge a zbývající členové natočili druhé album, stylově již hodně vzdálené původní tvorbě.

Značka Blitz poté na několik let zmizela, dokud ji v roce 1990 bývalý kytarista Nidge nepozvedl z popela. Pod názvem Blitz tak v tomto roce vzniklo pozoruhodné album The Killing Dream. Z větší části vlastně sólové album Nidgeho, kterého zpěvem doplnil Gary Basnett z kapely Attak. Výsledkem je velmi výrazná deska pohybující se na pomezí punku, new wave a post-punku. Je na ní cítit nezaměnitelný duch původních Blitz a přitom se jedná o progresivní a ojedinělou nahrávku, která v mnoha ohledech přežila zkoušku časem.

U PHR Records nyní album vůbec poprvé vychází v oficiální vinylové reedici doplněné o velkoformátový plakát.

Související odkazy:
Blitz – Final Hourwww.youtube.com/watch?v=Qdz1WqI2O-U
PHR Records – www.phr.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 652

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *