RockShock

Internetový rockový magazin

Skládá od jedenácti let, své první oficiální album Hejno černejch koček vydává Kvietah na labelu Divnosti

Text: Divnosti

Po dvou singlech a úspěšné crowdfundingové kampani vydává KVIETAH album Hejno černejch koček. Třiadvacetiletá skladatelka, zpěvačka a multiinstrumentalistka, která má na kontě kolem desítky nahrávek určených jen nejbližším, tak přichází s první oficiální deskou.

Magdalena Fendrychová alias Kvietah vydává první dlouhohrající desku určenou veřejnosti. Album Hejno černejch koček, které vychází digitálně a na CD, obsahuje 10 písniček pohybujících se na pomezí indie, folku i elektroniky. „Nikdy jsem se nenechala svazovat žánry, ale na rozdíl od mých minulých věcí je tohle album niternější. Texty i melodie jsou ovlivněné tím, že jsem album psala během prvního covidového roku v izolaci od společnosti,“ popisuje Kvietah náladu nahrávky, kterou provázejí témata jako vyrovnávání se s osamělostí nebo zlomeným srdcem.

„Psaní písniček pro mě bylo odmalička nejdůležitější činností, brala jsem jako samozřejmé, že něco složím a nahraju, ale dál jsem to neřešila. Až u poslední desky mě napadlo, že bych svou tvorbu mohla nabídnout veřejnosti,“ vysvětluje Kvietah, proč oslovila vydavatelství Divnosti a producenta Tomáše Tkáče. „Moje tvorba jsem prostě já. Jsem hodně citlivá a smutek, bolest a emoce, o kterých se těžko mluví, na světě jsou. Nálada desky je autentická, a to je podle mě nejdůležitější,“ je přesvědčená Kvietah a vysvětluje melancholické vyznění desky. „Čím jsem starší, tím je psaní textů náročnější. Cítím větší zodpovědnost za vyřčená slova, nechci se sama sobě zpronevěřit, psát o něčem, čemu nerozumím, co není opravdové,“ uzavírá.

Magdalena Fendrychová studuje skladbu na konzervatoři, a kromě hudby a textů je autorkou také většiny aranží. Sama sebe nevnímá pouze jako písničkářku, ale jako skladatelku, a po letech vystupování sama s kytarou a klavírem začíná hrát opět naživo s celou kapelou. Album živě představí 24. 2. na rádiu Proglas a křest proběhne v Café V lese 17. 3. s kapelou JINÉ METRO.

Album Hejno černejch koček na streamovacích službách: www.songwhip.com/kvietah

Související odkazy:
www.facebook.com/Kvietah-101307504815056
www.instagram.com/kvietah
www.kvietah.bandcamp.com
www.facebook.com/Divnosti
www.instagram.com/divnosti_label
www.divnosti.bandcamp.com


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 560

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *