RockShock

Internetový rockový magazin

Acid Row vydávají vampýrský love song

Text: Ricardo Delfino

Stonerrocková kapela ACID ROW upozorňuje druhým singlem s názvem No Church On Sunday na připravované album Afterglow. Jedenáctiminutová mantrická skladba je dle slov muzikantů ʻdruhým jezdcem apokalypsyʻ slibovaného druhého studiového počinu. Pro kostru klipu zvolili úryvky filmu Vampyr dánského kultovního režiséra Carla Theodora Dreyera z roku 1932. Produkce a mixu nahrávky se ujal bývalý bubeník skupiny Venca Zlo z Rail Way Production, masteringu Michal ʻAmákʻ Šťastný z Golden HIVE Studia.

„Dreyerova Vampyra jsem měl jako povinnou látku ke zkoušce na vysoké. Vybrali jsme si ho jako základovku i kvůli režisérově časté inklinaci k nevyhnutelnosti osudu a smrti, s čímž se protíná i část koncepce nové desky. Textově je ale No Church On Sunday naším jediným love songem o lásce, co vás odradí i od nedělní návštěvy kostela. Viděno optikou tak devatenáctého století. Song zároveň odkazuje na stejnojmenný tvůrčí svět naší designérky Divé Báry,“ říká o námětu frontman Alex Fonar.

Potemnělou skladbu doprovází videoklip kombinující metodu posbíraných video úryvků se záznamem živé projekce tekutých světel tvůrčí skupiny Weird Visuals, vlastními dotáčenými záběry i groteskními oživlými kresbami. Produkce několikavrstvého výsledku se chopili sami hudebníci Fonar s Dominikem Klesou, jenž klíčoval animace a prolínání jednotlivých prvků do sebe.

Acid Row od svého vzniku v roce 2012 vystoupili na klubových a festivalových pódiích v Rakousku, Německu, Slovensku, Polsku nebo Maďarsku. V průběhu let se formace neubránila personálním změnám na postech baskytary a bicích. Na kontě mají debutové EP Bad Delivery, dlouhohrající nahrávku Spikes u Beatcraft Records, distribuované přes Day After Records, a několik singlů včetně posledního kusu The Serpent, který vznikl v kooperaci s německými stonerrockery Samavayo.

Chystaný počin Afterglow vychází digitálně 22. 2. 2022 v 11.11 hod. středoevropského času. Křest alba proběhne 11. března v Kasárnách Karlín, což je zároveň datum jeho vydání na CD a vinylech.

Související odkazy:
Pre-save alba na Spotify – www.distrokid.com
Facebook – www.facebook.com/acidroww
Instagram – www.instagram.com/acidrow


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 537

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *