RockShock

Internetový rockový magazin

Random Choices zdravia novým duetom Ahoj

Text: Random Choices

RANDOM CHOICES je rockové trio s farbami funku a popu, charakteristické svojim energickým vystupovaním a častými hudobnými spoluprácami s rôznymi umelcami. Odohrali už množstvo koncertov v rodnom Trenčíne a okolí, na Slovensku, v Česku, ale aj v Rakúsku. Ich hudbu môžete poznať z rádia Slovensko, rádia Devín či iných. Majú na konte EP Medzi nebom, peklom a vedomím (2018), album Zrkadlová zem (2020), singel Romanca z réžie Jimiho Cimbalu (15. 1. 2021), rokenrolovú pecku Ghost Town (20. 4. 2021), ktorá sa teší veľkej priazni poslucháčov na Spotify, ale aj na koncertoch, a teraz prichádzajú s úplne čerstvou funky novinkou Ahoj.

Hravý duet Ahoj prenáša poslucháča do príbehu čerstvo zamilovaného páru so všetkým, čo k začiatkom patrí. Nadšenie, nesmelé očakávania, motýle v bruchu a pocit, že bez seba nemôžeme byť ani sekundu. Ako už to ale býva, časom sa okrem týchto pocitov objavia aj prvé problémy a neistoty. A je už len na nás, či chceme zatnúť zuby a problémy spoločne prekonať, alebo to vzdať.

Ahoj je vlastne taký hudobný dialóg medzi Romanou Riedlovou a Markom Hrdličkom. „Vážim si, že mi chalani dôverovali a vybrali si na svoj prvý duet práve mňa. Je to pre mňa opäť niečo nové a myslím, že to bola zaujímavá skúsenosť pre obe strany,“ uvádza Romana Riedlová ku spolupráci s Random Choices.

Random Choices v novej skladbe naviazali na svoj debutový album. Je v nej cítiť vplyvy funku či bossa novy. Vládne v nej zvuková farebnosť a rozmanité nástrojové obsadenie. V duchu prvého albumu sa nesie aj hudobná spolupráca so saxofonistkou Alžbetou Hajnou, ktorá si s kapelou zahrala už na minuloročnom singli Searchng For Inspiration. „Nahrávanie s Random Choices znovu potvrdilo, že tak ako sú skvelí hudobníci, sú rovnako dobrá partia. Nácviky som si užila a teším sa na ďalšiu spoluprácu,“ dopĺňa Betka Hajná o nahrávaní nového singlu.

„Pracovať s takýmito talentovanými hudobníčkami bola pre nás veľká radosť, ktorá je myslím aj dosť prítomná vo výslednom zvuku,“ opisuje vznik novej skladby autor a frontman kapely Marek Hrdlička.

Skladba bola nahratá v trenčianskom štúdiu v réžii Mariána Fera, s ktorým kapela už spolupracovala pri nahrávaní debutového albumu Zrkadlová zem.

Ahoj na Spotify – www.spoti.fi/3z3rb37

Súvisiace odkazy:
www.facebook.com/randomchoicessk
www.instagram.com/random_choices_sk
www.open.spotify.com/artist/4zZ5OP7ARmKaz2fWQ4j29d


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1080

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *