RockShock

Internetový rockový magazin

Aj na piatom CD Poetry In Telegrams – Trivial Optical Tricks – sa podieľali známe metalové hviezdy

Text: Poetry In Telegrams
Foto: archív skupiny

EP POETRY IN TELEGRAMS Trivial Optical Tricks prichádza tri roky po albume I, Koheleth s virtuóznym Marcom Minnemannom. Johny Štefeček, hlava medzinárodného hudobného projektu, si na novinku opäť pozval dve veľké zahraničné mená. Prvým je Gil Sharone, súčasný bubeník Jerryho Cantrella (taktiež ex-Marilyn Manson, ex-The Dillinger Escape Plan) a druhým saxofonista Jørgen Munkeby (Shining, ex-Jaga Jazzist). Úvodnou ochutnávkou bol singel/videoklip Boiling Alive, v ktorom si hlavnú úlohu zahrala slovenská tanečnica Eva Kučíková.

V piatok 19. novembra 2021 vyšiel kompletný materiál – ako v digitálnej, tak i vo fyzickej podobe – a sprevádza ho lyric video k druhému singlu Something/Anything, znovu v duchu minimalistického vizuálu projektu.

O vizuálnu stránku Trivial Optical Tricks sa postarali Peter Čermák (video) a Klára Štefanovičová (obal albumu). Nahrávka opäť vznikla v Grapow Studios, pod taktovkou Rolanda Grapowa (Masterplan, ex-Helloween). Bicie nahral Gil Sharone vo svojom štúdiu v USA.

Viac informácií k novému CD i k predchádzajúcim nahrávkam získate na oficiálnej webovej stránke www.poetryintelegrams.com, kde nájdete taktiež odkazy na sociálne siete projektu. Piesne si môžete vypočuť na Bandcampe i na všetkých zásadných streamovacích službách.

Poetry In Telegrams je medzinárodný projekt slovenského hudobníka a textára Johnyho Štefečka. Charakteristickou hudobnou aj vizuálnou črtou projektu je minimalizmus. Doterajšie štyri nahrávky zožali pozitívne recenzie v rôznych slovenských i zahraničných rockových časopisoch a na internetových portáloch. EP Melancholy a I, Koheleth boli nominované na ceny Radio_Head Awards, obe v kategórii ‘Album roka Hard & Heavy‘. Do rodiny spolupracovníkov Poetry In Telegrams patria Thomas Lang (AUT/USA), Marco Minnemann (GER/USA), Paul Ortiz (UK), Roland Grapow (GER) či už spomínaní aktuálni hostia Gil Sharone (USA) a Jørgen Munkeby (NOR). V roku 2019 vyšla kniha textov k dovtedajším nahrávkam – Warforthe Point Of The Story. Johny Štefeček (SK) je autorom skladieb, textárom, gitaristom a spevákom projektu.

Súvisiace odkazy:
www.poetryintelegrams.com
www.facebook.com/poetryintelegrams
www.instagram.com/poetryintelegrams
www.twitter.com/poetryint
www.youtube.com/user/poetryintelegrams


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 657

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *