RockShock

Internetový rockový magazin

Dream Theater představí příští rok v Praze nové album

Text: Echopromotion

Americká kapela DREAM THEATER oznamuje Top Of The World Tour, jejíž součástí je i představení nového alba A View From The Top Of The World, které 26. 5. 2022 představí v Praze. Jako support přivítáme hudebníka DEVINA TOWNSENDA s jeho kapelou.

Dream Theater se v rámci své Top Of The World Tour vracejí do České republiky, opět do pražské Tipsport Areny, ve které v roce 2020 předvedli skvělou show oceněnou potleskem diváků vestoje. Skupina se divákům představí 26. 5. 2022 ve složení James LaBrie (zpěv), John Petrucci (kytara), Jordan Rudess (klávesy), John Myung (basová kytara) a Mike Mangini (bicí) a zahraje nejenom repertoár ze svého již patnáctého studiového alba A View From The Top Of The World, ale i výběr toho nejlepšího ze své více než třicetileté kariéry, kterou tito pionýři progresivního metalu mají za sebou.

„Doufám, že až tohle uslyšíte, dostanete to nejlepší, co Dream Theater nabízejí,“ říká Rudess. „Snažili jsme se vybudovat zásadní zvukový zážitek. Nikdo z nás nezpomalil. Jestli se něco změnilo, tak se pohybujeme rychleji.“

„I přes všechno, co se děje, to mělo být pozitivní,“ upřesňuje LaBrie. „Nemůžeme se dočkat, až zase před všechny předstoupíme a budeme hrát tyhle skladby.“

„Hudba má moc promlouvat k nám na emocionální úrovni,“ nechává se slyšet Petrucci. „Pokud se prostřednictvím této desky emocionálně spojujeme s posluchači, myslím, že si nemůžeme přát nic víc.“

Dream Theater pojí jedinečné pouto s jednou z nejvášnivějších fanouškovských základen na celém světě, o čemž svědčí dvě nominace na cenu Grammy a 15 milionů prodaných desek po celém světě. Opus Images & Words z roku 1992 získal zlatou certifikaci a dostal se na prestižní seznam 100 Greatest Metal Albums Of All-Time časopisu Rolling Stone. Guitar World umístil následné album Awake na první místo v žebříčku Superunknown: 50 Iconic Albums That Defined 1994. Album A Change Of Seasons z roku 1996 se stalo speciálním soundtrackem k přenosu sjezdového lyžování na zimních olympijských hrách v roce 2002.

V anketě časopisu Rolling Stone z roku 2012 zvolili fanoušci Metropolis Pt. 2: Scenes From A Memory z roku 1999 nejlepším progresivně rockovým albem všech dob. Nemluvě o tom, že se v žebříčku časopisu Classic Rock umístilo jako 15. nejlepší koncepční album. Consequence Of Sound označil album The Astonishing z roku 2016 za naprosto jedinečný zážitek. V roce 2019 kapela pokračovala v rozšiřování svého hudebního portfolia, když vydala album Distance Over Time, které sklidilo úspěch u kritiky i komerční veřejnosti.

V průběhu posledních 25 let zůstal Devin Townsend, uznávaný umělec tvrdší hudby, konzistentní. Tedy tak, že je málokdy konzistentní v tom, co jsme od něj očekávali. Neustále si vytváří jedinečné průniky mnoha různými hudebními styly a již téměř tři desetiletí následuje svou zvláštní múzu, ať už ho vede jakýmkoli směrem.

Ceny vstupenek na pražský koncert od 1290 do 1990 Kč. Vstupenky v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 4. 11. 2021 v 10.00 hod., Live Nation klub a iDnes od 3. 11. 2021, 10.00 hod. do 4. 11. 2021, 10.00 hod.

Související odkazy:
www.dreamtheater.net
www.facebook.com/dvntownsend
www.livenation.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 609

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *