RockShock

Internetový rockový magazin

Dirty Old Dogs pokřtí album v budově těsně před její demolicí

Text: Ricardo Delfino

DIRTY OLD DOGS pokřtí ve středu 27. října své třetí album Letʼs Burn Heaven Again u bývalé olomoucké šibenice v areálu pevnosti Fort Galgenberg. Nahrávka, která vyšla digitálně už v květnu tohoto roku, vychází nyní i na vinylu u vydavatelství Indies Scope. Ústřednímu tématu koncepčního alba o očistě ohněm a zániku zůstává kapela věrná i při produkci koncertu. Industriální hala, která je dějištěm hudební události, je totiž na konci října určena k demolici.

Na návštěvníky křtu v areálu pevnosti z devatenáctého století čeká také výstava fotografií Marka Kolaříka dokumentující vývoj skupiny nebo promítání videoklipů pojících se s příběhem alba. Akce je součástí projektu Site Specific Olomouc.

„Cesta samotné desky pro nás byla dlouhá, a aby se její příběh řádně uzavřel, chtěli jsme album uctít rituálem na unikátním místě. Fakt, že nezapadáme do každého klubu, vycvičil naši kreativitu. Byl to adrenalin, ale lokaci Fortu Galgenberg se na poslední chvíli podařilo domluvit. Šibeniční vrch příběhy doslova dýchá. Vše, co jsme se snažili albem říct, kontinuita vzniku a zániku, vše to místo splňuje,“ říká frontman kapely Tomm Prochazka.

Pochmurnou nahrávku o umění bolestivých rozloučení, i když se týká krásných věcí, dosud doprovodily dva retro laděné videoklipy. Bonusové třetí video ke skladbě Personal Darkness budou mít fanoušci možnost zhlédnout jako první přímo na akci. Autorem klipu je stejně jako u vizualizace prvního singlu One Day frontman skupiny Tomm Prochazka.

„Vinyl pro nás není jen fetiš, ale symbolizuje ucelenost a utvrzuje pocit, že jsme vytvořili opravdovou desku. Ondra Hruška z graficke-papiry.cz dodal celému projektu nový rozměr smyslového vnímání. Přidali jsme čichovou stopu. Miluju vůně. Proto jsme každý booklet s texty ještě udili ohněm, aby si fanoušci, co si vinyl pořídí, příběh alba umocnili i aromatem ohně, které prostupuje celým konceptem nahrávky,“ popisuje Prochazka.

Akce proběhne v rámci projektu Site Specific Olomouc spolku Air Force, z. s., a za podpory Ministerstva kultury, Státního fondu kultury ČR, Olomouckého kraje a Statutárního města Olomouc.

Předprodej na křest alba – www.bit.ly/Křest_DOD

Videa:
One Daywww.youtube.com/watch?v=2z-v7Bqg6ZU
Let’s Burn Heaven Againwww.youtube.com/watch?v=ZFZTsV_G3lk

FB událost – www.facebook.com/events/1016480059141378

Související odkazy:
Facebook – www.facebook.com/dirtyolddogs7
Instagram – www.instagram.com/dirty_old_dogs


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 541

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *