RockShock

Internetový rockový magazin

Pilot si dělají, co chtějí! Provokativní singl a klip Originál předznamenává debutové album

obal singlu

Text: Supraphon

Na jaře uzavřela mladá talentovaná kapela PILOT pomyslnou první etapu své existence EP Mezi náma, aby léto strávila intenzivním koncertováním na turné s Chinaski a jeho závěr si vyšperkovala svým dosud největším samostatným koncertem v pražské Cargo Gallery. Nyní se čtyřčlenná pražská parta hlásí opět o slovo s novou tvorbou v podobě provokativního singlu Originál. Ten je předzvěstí připravovaného debutového alba a doprovází jej hravý videoklip.

„Originál je o tom, že úplně nejlepší je být sám sebou a moc se nestarat o to, co si o tom myslí ostatní. Jde o přijetí sebe sama – jsme, jací jsme, a jiný nebudem. Nemá cenu si na cokoliv hrát, protože každýmu je stopro nejlíp ve svý vlastní kůži. Všechno důležitý je už řečeno v textu samotným. Nejsou v něm snad žádný metafory ani narážky, napsal jsem to přesně tak, jak to cítím. Myslím, že tohle je náš zatím nejvybroušenější text, jaký jsme kdy vytvořili. V refrénu používáme lehce tvrdší slovník, ale nešlo to vyřešit jinak – naprosto přesně totiž vystihuje celý smysl písničky. V létě jsme touhle věcí drze začínali všechny koncerty, protože jsme si chtěli vyzkoušet, jak na ni budou lidi bezprostředně reagovat. Až na pár malých holčiček v Jihlavě, které si na každý refrén poctivě zacpávaly uši, ale byla přijata úplně v pohodě, takže jsme si s tím už hlavu nelámali. Nakonec jsme ale natočili verze dvě – jednu originální a druhou, která se dá pustit i prckům,“ říká k novince frontman Pilot Daniel Hrdlička.

Nová skladba Originál, kterou kapela dokončovala právě během letní koncertní sezony a s hudební složkou jí pomohl Jan Steinsdörfer z Chinaski, zaujme moderním tanečním zvukem, hravostí i silnou melodií, akcentovanou doprovodem smyčcového kvarteta. Jak Hrdlička poukazuje, jedná se o směr, který skupina naznačila už v závěrečném tracku EP Mezi náma Dospělí. „Nenecháváme se svazovat žánry a prostě tvoříme tak, aby nás to co nejvíc bavilo. Potvrzuje se nám totiž, že díky tomu mnohem snáz dokážeme přenášet energii na naše fans,“ dodává leader Pilot.

Určitá nesvázanost, hravost a překvapivost je ostatně i leitmotivem videoklipu Originál, který v sobě pod režisérskou taktovkou Vojtěcha Konečného mísí dva různé způsoby vizuálního ztvárnění. „Video začíná jako klasická ‘imagovka‘, během prvního refrénu ale přijde zvrat a zbytek se nese v úplně jiném duchu. Přenášíme se do našeho světa, kde jsme nejvíc sami sebou – na koncerty, kde můžeme hrát naši hudbu, a to nás dělá nejšťastnější,“ vysvětluje Hrdlička koncept klipu, vytvořeného kombinací videí z telefonů členů kapely během letní tour a záběrů kameramana Filipa Hájka.

Klipová a singlová novinka Originál stejně jako jarní EP Mezi náma potvrzují, že Pilot jsou rozhodně kapelou, kterou stojí za to sledovat. Chcete-li mít aktuální informace o dění okolo Pilot i jejich dalších plánech z první ruky, sledujte kapelní Facebook a Instagram.

Související odkazy:
www.facebook.com/kapelapilot
www.instagram.com/kapelapilot


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 555

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *