RockShock

Internetový rockový magazin

Vychází Noční obraz, nové album Vladimíra Mišíka

obal alba

Text: Turner

Nové studiové album VLADIMÍRA MIŠÍKA nese název Noční obraz, stejně jako jedna z jeho čtrnácti písní. Vychází dnes, tedy 24. září 2021, u nezávislého českého hudebního vydavatelství Animal Music.

Stejně jako na předchozím oceňovaném albu Jednou tě potkám, za které Mišík získal šest ʻandělskýchʻ cen, spolupracoval s producentem Petrem Ostrouchovem, který ho spolu se svou kapelou Blue Shadows na albu doprovází, a ještě s dalšími skvělými českými i zahraničními hudebníky: Blind Boys Of Alabama, Jerrym Douglasem, irskými hvězdami Davym Spillanem a Dónalem Lunnym, perkusistou z kapely Paula Simona Jameym Haddadem nebo mandolinistou Mikem Marshallem, varhaníkem Ondřejem Pivcem, klavíristou Janem Steinsdörferem, saxofonistou Františkem Kopem nebo světoznámým hornistou Radkem Baborákem s jeho souborem.

Vlastní ‘bluesové‘ texty i zhudebněné básně
Repertoár alba Noční obraz tvoří Mišíkovy vlastní texty a zhudebněné básně Jana Skácela, Václava Hraběte, Jiřího Ortena a Františka Hrubína. Závěrečná píseň Děkuji byla složena na text básně nedávno zesnulého Davida Stypky. Autory hudby jsou Petr Ostrouchov a Vladimír Mišík. V roli hostujících vokalistů s Mišíkem nahrávali Lenka Dusilová, Robert Křesťan a Lenka Nová.

Petr Ostrouchov říká: „Přestože nemoci Vladimíra Mišíka sužují dále a stále vehementněji, v důsledku čehož byl dokonce nucen letos ukončit po více než 50 letech koncertní kariéru, na novém albu se představuje v plné síle svého charismatu a originálního talentu a přináší důvěryhodným a podmanivým způsobem jak své vlastní (sám je nazývá ‘bluesové‘) texty, tak zhudebněné básně. A já budu doufat, že nahrávací aktivity Vládi Mišíka se ani tímto albem neuzavírají…“

Jak se Vladimír Mišík těší na vydání nového alba? „Člověk je pokaždé nervózní, než deska vyjde, a je zvědav na reakci publika. Natočili jsme toho sice hodně, ale ETC… přece jen byli takoví rockovější; i Jednou tě potkám, první deska s Petrem Ostrouchovem, byla místy taková až instrumentálně nadrzlá, ale tentokrát jsme zapluli do klidnějších vod. Konec konců, točil jsem ji v 73 letech, tak doufám, že to posluchači přijmou. Na předchozí desce jsme měli nějakou zvukovou představu, odvozenou od našich oblíbených producentů. Ale tady jsme si nechali volnost. Prostě jediné, co jsme si řekli, bylo, že budeme točit, až bude síla, chuť a nápady. A trvalo to s přestávkami rok.“

První singl Šedesátá léta dokresluje vydařený animovaný klip z dílny světoznámé režisérky Michaely Pavlátové a Alexandry a Martina Májových; podívat se na něj můžete zde:

Vychází CD, vinyl i kazeta
Album vychází v podobě audiofilského dvouvinylového kompletu, na CD, na magnetofonové kazetě a formou digitálního downloadu MP3 ve vysoké kvalitě. Bude však prozatím chybět ve streamingových službách typu Spotify, kde bude jako celek vydáno až příští rok. Zatím zde budou postupně vydávány jen jednotlivé singly. „Chápu, že streaming je nevyhnutelnou součástí vývoje, ale zatím je nastaven špatně – spíše symbolické předplatné, které je cenou za přístup k veškeré hudbě tohoto světa, vyvolává dojem, že hudba nemá žádnou hodnotu. Zpět k vydavatelům a umělcům se proto vrací jen zanedbatelný zlomek vynaložených nákladů, takže udržitelnost nahrávacích aktivit je za důstojných podmínek vyloučena. Sázíme na to, že posluchače Vladimíra Mišíka osloví bohatě vypravené nosiče vinyl, CD, kazeta nebo download, jejichž nákupem je stále ještě možné podporovat hudebníky a vydavatele, a umožnit tak, aby nové nahrávky vůbec vznikaly. Dokud tedy existují příslušné přehrávací přístroje,“ říká producent a vydavatel Petr Ostrouchov.

Nový kamenný obchod
Animal Music také otevírá 30. 9. 2021 svůj vlastní ‘kamenný obchod‘ ve 400 ASA Gallery v Praze u Anděla na Smíchově, kde bude album Noční obraz též k dispozici, současně s možností zhlédnout aktuální fotografickou výstavu. „Byl to můj sen nabízet všechny naše vinyly a cédéčka na jednom místě, a když přišla nabídka od takhle krásného prostoru, kde mají navíc výbornou kavárnu, nebylo proč váhat,“ dodává Petr Ostrouchov.

Album získáte zde: www.animalmusic.cz/album/vladimir-misik

Singl Šedesátá léta je dostupný zde: www.animalmusic.cz/album


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 608

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *