RockShock

Internetový rockový magazin

Vychází SelfSabotage, debut zpěvačky a skladatelky s osobitým hlasem Valerie Mood

Text: Tomáš Kopečný

Čtvrt roku poté, co se v hudebním online prostoru úspěšně objevil první singl Rain, vydala nová tvář na českém hudebním poli, VALERIE MOOD, 10. září debutové album SelfSabotage, které produkoval uznávaný český skladatel a producent se zkušenostmi ze zahraničí Karel Mařík. Album vedle hitu Rain předznamenávaly také skladby Fly a Lost In The Dead End.

„Na albu uslyšíte deset písní inspirovaných vztahy, zážitky, splíny. Je o naší vlastní sabotáži, kterou si komplikujeme život, ale i o hledání cest, jak z ní ven. Při psaní textů jsem vycházela z vlastních zkušeností i z pozorování životů kolem,“ popisuje tvorbu alba zpěvačka Valerie Mood a dodává: „Celé album, které jsme s Kájou Maříkem vytvořili, věnuji svému otci. Je to takové poděkování za všechno, co mi do života dal, a to nejen hudebně. Byl mým největším fanouškem, bohužel se nedožil dokončení mého alba.“

Spolupráce Valérie s Karlem se začala rodit v roce 2015. Karel v té době chystal album se skotskou rockovou legendou Danem McCaffertym (ex-frontmanem Nazareth).

„Album jsme natáčeli zčásti v Česku a ve Skotsku – tam totiž tehdy Kája natáčel album i s rockovou ikonou Danem McCaffertym. Na nahrávání alba SelfSabotage ve skotském studiu Sub Station se vedle Karla Maříka podíleli tamní vynikající muzikanti jako baskytarista Chris Agnew (syn Peta, baskytaristy Nazareth) nebo kytaristé Jamie Adamson a Ali Ferguson, sound engineering byl pod vedením Duncana Aitkena,“ doplňuje Valerie Mood.

Jednu z písní Recycle My Soul napsal Karel Mařík jako duet. Song s Valérií nazpíval přímo ve Skotsku sám Dan McCafferty.

„Recycle My Soul zaujala nejen Dana, ale také moderátora Graemea Scotta, který nás s Kájou pozval jako jedny z prvních hudebníků z Čech k rozhovoru do své show v rádiu K107 FM. Těším se, až album vyjde, je to příběh několika uplynulých let, která mě v určitém ohledu změnila. Je to ale začátek, na který se chystám navazovat další tvorbou,“ uzavírá Valerie Mood.

Valerie Mood (vlastním jménem Valérie Tošerová) je česká zpěvačka a textařka na sólové dráze žijící v Praze. Pochází z muzikantské rodiny, k hudbě ji od dětství vedl její otec. Vystudovala ekonomii, ale profesně ji to zaválo k hudbě a ke koučinku. Příležitostně se věnuje herectví.

Související odkazy:
www.facebook.com/Valerie-MOOD-109247991488128
www.youtube.com/channel/UC6SOW_3v06rIjPOR7eFiJ1g
www.open.spotify.com/artist/1jG25CmcU9rx0eRDUcM26K
www.instagram.com/valerie_m.o.o.d


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 575

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *