RockShock

Internetový rockový magazin

Kabaret, americana i žánrová všehochuť – VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

Text: Anna Mašátová

Do Prahy přijíždí senzace newyorské klubové scény. Trio VICKIKRISTINABARCELONA s projektem Songs Of Tom Waits se představí v pražském Café V lese 22. září.

Zdá se, že písně Toma Waitse se již staly kategorií a žánrem samy o sobě. Důkazem toho je i dámská trojice VickiKristinaBarcelona. Kapela představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

VickiKristinaBarcelona spojují Waitsovy eklektické melodie se svůdnými harmoniemi tří ženských hlasů, vypravěčskými dovednostmi všech tří muzikantek a překvapivými aranžemi.

Jméno kapely je adaptací názvu známého filmu Woodyho Allena vyprávějící příběh tří silných žen a jejich komplikovaného vztahu k jednomu muži. Hravost, lstivost a ženské energie se zrcadlí i v hudbě VickiKristinaBarcelona.

Rachelle Garniez, Amanda Homi a Terry Radigan jsou ostřílené zpěvačky a muzikantky s vlastní kariérou v odlišných hudebních žánrech. Rachelle je doma na prknech kabaretu, Amanda se pohybuje mezi rytmy celého světa a Terry v žánrech jako americana a roots music.

Znaly se už řadu roků, až před pěti lety se však rozhodly dát hlasy, nástroje a písně dohromady. Bavily se mísením vlastní tvorby s kusy Toma Waitse, ostatně Terry a Rachelle se poznaly díky Waitsovu baskytaristovi Gregovi Cohenovi. Vynikající odezva publika je pak přivedla k projektu Songs Of Tom Waits. Mezi umělci, se kterými muzikantky spolupracovaly, jsou jména jako Jack White, Jackson Browne, Jane Siberry, Patty Loveless, Dan Penn, Ray La Montaigne nebo Thomas Dolby. Debutové album VickiKristinaBarcelona s názvem Pawn Shop Radio vyšlo 29. května 2020.

Videa:
www.youtube.com/watch?v=weOeKIT7YS0
www.youtube.com/watch?v=mETqd7RgyKk

Související odkazy:
Web – www.vickikristinabarcelonaband.com
Facebook – www.facebook.com/VickiKristinaBarcelona
FB událost – www.facebook.com/events/158574622929137


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 542

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *