RockShock

Internetový rockový magazin

V Divadle v Dlouhé proběhne benefiční koncert Mrakoplaš kontra Alzheimer

Text: Ricardo Delfino
Foto: Miro Mikšík

V neděli 26. září proběhne v pražském Divadle v Dlouhé již podesáté charitativní koncert na podporu vývoje časné diagnostiky a prevence onemocnění Alzheimerovou chorobou. S heslem ‘Nezapomeňme na sebe…‘ vystoupí pořadatelé z bluesrockové skupiny MRAKOPLAŠ spolu s hudebními hosty JANEM HOLEČKEM a STANISLAVEM ‘KLÁSKEM‘ KUBEŠEM. Výtěžek ze vstupného a z aukce raritních předmětů bude věnován pražskému AD Centru na výzkum této neurodegenerativní nemoci.

Benefiční koncert podpoří svou účastí výrazné osobnosti české bluesrockové a rockové scény. Multiinstrumentalista a zpěvák Jan Holeček, působící ve skupině Energit Luboše Andršta či v Livin Free po boku Vladimíra ʻGumyʻ Kulhánka přijal pozvání spolu se Stanislavem ʻKláskemʻ Kubešem, kytaristou Jiřího Schelingera, který stál například u znovuzrození Etc… Vladimíra Mišíka.

„Za deset let, co Mrakoplaš kontra Alzheimer pořádáme, se nám na výzkum pro AD Centrum podařilo vybrat přes půl milionu korun. Akci svou účastí v minulosti podpořili namátkou Petr Janda, Ivan Hlas, Luboš Pospíšil nebo Norbi Kovács. Je úctyhodné, že svým dílem přispěli ke zlepšení šancí na prodloužení času s našimi blízkými, jež choroba postihla,“ říká kytarista a zpěvák Mrakoplaše a pořadatel koncertu Martin Kalenda, jehož maminka je sama diagnostikována onemocněním poruch paměti.

Večerem bude provázet jako každoročně moderátor Pavel Anděl. Ujme se i aukce raritních historických předmětů a uměleckých děl. Svá díla pro benefiční účely darovali výtvarník Petr Hilský, fotograf Petr Maršík mladší, grafik Zdeněk Häckl či výtvarnice Blanka Lehmannová a Markéta Kalendová.

„Stanislava ‘Kláska‘ Kubeše a Honzu Holečka doprovodíme k písním Za vodou, Kdo dnes přijde nebo Sobotní rej, které Kubeš hrával i s Etc…,“ doplňuje Kalenda.

Charitativní koncert proběhne pod záštitou 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, Fakultní Nemocnice Královské Vinohrady v Praze a Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Vstupenku v hodnotě 270 Kč můžete zakoupit na síti GoOut či přímo na stránkách a recepci Divadla v Dlouhé.

Související odkazy:
FB událost – www.facebook.com/events/273428514585337
Vstupenky (GoOut) – www.bit.ly/MrakXAlzhGoout
Vstupenky (Divadlo v Dlouhé) – www.bit.ly/MrakXAlzhvstupenky


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 564

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *