RockShock

Internetový rockový magazin

Šumperský Pavlínin dvůr ožije koncerty pod širým nebem

Text: DK Šumperk

Šumperský Dům kultury si pro příznivce koncertních zážitků připravil celou řadu open air akcí na letní měsíce. Pavlínin dvůr v centru města se tak stane kulturním místem, kde se letos potká hned několik hudebních žánrů. Pozvání do Šumperka přijali Vojta Kotek, Michal Pavlíček, Kapitán Demo a mnoho dalších.

Hned první kulturní vlaštovkou je festival ŠPEK na vzduchu, na kterém v pátek 25. června uvítáme zábřežskou pop-rockovou kapelu VLNY a oblíbené šumperské uskupení HAPPY TO MEET, které dokáže do víru zábavy strhnout každého. V závěru večera dav rozhýbe kapela TH!S s populárním hercem a režisérem Vojtou Kotkem, který se tentokrát představí v roli baskytaristy.

V podvečer 9. července se z Pavlínina dvora rozezní rytmy country a bluegrassové muziky. Na 14. ročníku tradičního festivalu Šumperské Pomněnky vystoupí místní folkové skupiny BG NOVA, HOLÁTKA, ALIBABA, MICASH a VOHUBA, z nichž hned několik je držiteli cen Porty a Mohelnického dostavníku.

V srpnu pak Dům kultury Šumperk nabídne další tři velké koncerty pod širým nebem. Ve čtvrtek 5. srpna v Pavlínině dvoře vystoupí rockový kytarista MICHAL PAVLÍČEK, známý také díky svému působení v kapelách Pražský výběr, BSP a Stromboli. Společně s ním se publiku představí jedinečné trio, které tvoří bubeník Michal Daněk (ex-Kreyson), baskytarista Martin Ivan (Mother’s Funkers, Precedens) a klávesista Michal Nejtek (AGON Orchestra, David Koller Band).

„Hned o den později na stejném místě odehraje svůj koncert excentrický KAPITÁN DEMO, za jehož personou se skrývá hudebník Jiří Burian. Svou show se smrští hitů, jako jsou Zlatíčka, ADHD a další, odstartuje v půl osmé večer,“ zve dramaturg Ondřej Procházka.

Poslední velkou venkovní produkcí bude oblíbená Revival Invaze, která se každý rok těší velké návštěvnosti. Letos 20. 8. 2021 se můžeme těšit na kapely THE REASON, DEPECHE MODE REVIVAL BAND a v závěru večera se o dokonalou show postará KISS CZECH COMPANY, která je považovaná za jednu z nejlepších revivalových kapel této americké rockové legendy. Více informací o chystaném letním programu najdete na našich webových stránkách www.dksumperk.cz.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 354

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *