RockShock

Internetový rockový magazin

Vladimír Mišík vydá v září nové album

Text: Turner
Foto: Kateřina Smid

VLADIMÍR MIŠÍK, jehož nedávné album Jednou tě potkám získalo šest Cen Anděl a zaznamenalo vynikající ohlasy, vydá v září 2021 nové studiové album s názvem Noční obraz. Spolupracoval na něm opět s producentem Petrem Ostrouchovem a jeho kapelou BLUE SHADOWS.

Když jsme slavili vydání alba Jednou tě potkám a radovali se z příznivých recenzí, tak se na mě Petr tak trochu potutelně usmál a zeptal se: ‚Vláďo, kdy začneme nahrávat další písně?‘ Vyděšeně jsem obrátil oči vzhůru a odpověděl, že až nám nějaké budou seslány. Po pár měsících mi cinknul mail od Petra a já jsem si poslechl sedm bezvadných demonahrávek. Kostky byly vrženy, lahve inspirativních tekutin pozvolna popíjeny, nápady shora seslané realizovány,“ říká o vzniku nového alba Vladimír Mišík.

Petr Ostrouchov k tomu dodává: „Práce na albu Jednou tě potkám pro mě byla jedním z nejúžasnějších životních zážitků, tak jsem si chtěl spolupráci s Vláďou ještě prodloužit a zopakovat. Začal jsem mu nenápadně posílat návrhy nových písní, a když mi od něj zpět začaly chodit dlouhé SMS zprávy s novými texty, věděl jsem, že už vlastně pracujeme na nové desce.“

Na novém albu účinkuje řada vzácných zahraničních hostů, jako jsou Blind Boys Of Alabama, Jerry Douglas, Davy Spillane, Dónal Lunny, Jamey Haddad nebo Mike Marshall, z domácích hudebníků pak například Ondřej Pivec, František Kop nebo Radek Baborák. V roli hostujících vokalistů s Mišíkem nahrávali Lenka Dusilová, Robert Křesťan, Lenka Nová nebo Markéta Foukalová.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 413

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *