RockShock

Internetový rockový magazin

Vojta Nýdl pokřtí své debutové album inspirované rodinným příběhem se šťastným koncem

Text: 2 Media

Klarinetista, zpěvák a autor hudby i textů svého nového alba Dítě z větru VOJTA NÝDL se spojil s neziskovou organizací Nedoklubko, aby hudbou podpořil rodiče po předčasném porodu. Album Dítě z větru, které vyšlo na Den dětí, spolu pokřtí 21. června na koncertě ve Studiu Švandova divadla.

Nedoklubko slaví letos v červnu už 19 let existence, během nichž se kromě podpory rodin předčasně narozených dětí soustavně věnuje komplexní osvětě související s touto problematikou, podílí se na preventivních a výzkumných projektech a sdružuje kolem sebe komunitu rodičů, kteří touto zkušeností prošli či procházejí. Jeho součástí se před pěti lety stala i rodina Vojty Nýdla, jejíž příběh byl hlavní inspirací pro album a jehož sdílením chce Vojta Nýdl spolu se svojí ženou Evou Hutyrovou podpořit ostatní rodiče v podobné situaci. Symbolicky tak činí i tím, že titulní píseň alba Dítě z větru věnuje organizaci Nedoklubko k právě probíhajícímu výročí.

„Narození naší druhorozené dcery Johanky, která při svém dramatickém příchodu na svět vážila pouhých 510 gramů, je hlavní inspirací a tématem tohoto alba. Doslova nám ji přivál vítr a byla tak lehká a křehká, že jsme se dlouho báli, že si ji zase odnese. Téma zrození a odcházení, balancování na tenké hranici mezi životem a smrtí prochází jako leitmotiv celou deskou. Ale zároveň bych si přál, aby při poslechu z písní vyzařovala určitá naděje, že i zdánlivě beznadějné příběhy mohou mít šťastné konce,“ říká o albu Vojta Nýdl. Celý příběh předčasného narození Johanky, dcery Vojty Nýdla, je k dispozici na webu Nedoklubka.

Vojta Nýdl, dosud známý především jako člen multižánrového kvarteta Clarinet Factory, se při práci na písních alba spojil s klavíristkou, zpěvačkou a skladatelkou Beatou Hlavenkovovu, která album hudebně produkovala. Album obsahuje Nýdlovy autorské písně a texty, dvěma písněmi přispěla Beata Hlavenková a několika texty také Jana Ivanovič Infeldová a Tamara Borovková, na albu je také jedna zhudebněná báseň Bohuslava Reynka. Na albu účinkují Vojta Nýdl, Beata Hlavenková, Rastislav Uhrík, Daniel Šoltis, Eva Hutyrová a soubory Clarinet Factory a Epoque Quartet.

„Nedoklubko je tvořeno příběhy. Jsou to příběhy naděje, síly a vytrvalosti. Každý v sobě ukrývá kus strachu, bolesti, ale také radosti a hlubšího uvědomění bytí. Jedním z nich je i příběh Vojty Nýdla. Jeho album uzavírá devatenáctý rok existence Nedoklubka a otevírá ten jubilejní dvacátý. A máme velkou radost, že toho můžeme být součástí,“ říká ředitelka Nedoklubka Lucie Žáčková, matka předčasně narozené dcery Elly.

Nedoklubko je nestátní nezisková organizace podporující rodiče předčasně narozených dětí a neonatologická oddělení v České republice. Je členem mezinárodní organizace EFCNI (European Foundation for the Care of Newborn Infants – Evropská nadace pro péči o novorozence). Realizuje celou řadu projektů zaměřujících se na podporu rodičů předčasně narozených dětí, perinatologická centra a osvětu.

Album Dítě z větru vyšlo u Animal Music na CD a v digitálních formátech MP3 a WAV, je dostupné v distribuční síti společnosti Supraphon a ve vlastním e-shopu Animal Music na www.animalmusic.cz a také na běžných streamingových platformách.

Symbolických 20 Kč z každého CD prodaného v běžné distribuční síti bude věnováno neziskové organizaci Nedoklubko.

Související odkazy:
www.vojtanydl.cz
www.nedoklubko.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 401

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *