RockShock

Internetový rockový magazin

Headlinerem Fryyfestu zůstávají Grave Digger. Přibyli Marco Mendoza, Citron a další interpreti

Text: Jiří Olszar

Severočeský Fryyfest musel ze známých důvodů přesunout loňský 11. ročník až na letošní rok, což zapříčinilo nejen kolizi termínů některých dříve potvrzených interpretů, ale kvůli stále trvajícím omezením v zahraničí i odřeknutí účasti některých headlinerů. To ovšem neznamená, že by se fanoušci letos neměli dočkat patřičné hudební kvality. Pořadatelé na vzniklou situaci rychle zareagovali a nově sestavený line-up vypadá rovněž více než dobře.

Loni poslední potvrzenou zahraniční kapelou byli němečtí heavymetaloví matadoři GRAVE DIGGER, kteří zde měli v rámci 40th Anniversary Show oslavit 40 let své existence. Oslavy se ale celý rok nemohly konat, tak si tuto speciální show, obohacenou i o nové fláky z výborné loňské řadovky Fields Of Blood, užijí s fanoušky až letos. Nově potvrzeným jménem je vynikající americký baskytarista a zpěvák MARCO MENDOZA. Během svého plodného života spolupracoval například s Thin Lizzy, Whitesnake nebo Tedem Nugentem. Donedávna byl i členem superskupiny The Dead Daisies. Do Čech se nyní vrátí se svým sólovým projektem, aby navázal na úspěšnou Viva La Rock Tour.

I tuzemská scéna má v soupisce několik zajímavých nových jmen a patří mezi ně i metalová legenda CITRON. Po úmrtí bubeníka a kapelníka Radima Pařízka nebylo zcela jisté, jak to bude s kapelou vypadat, ale ta se rozhodla dokončit rozdělanou novou desku a pokračovat v Radimově odkazu, což je pro příznivce kapely určitě dobře. Potvrzena je i populární zpěvačka BÁRA BASIKOVÁ, která je známá jak z muzikálů, tak i skupin Precedens a Stromboli, se kterými vystupuje dodnes. Na Fryyfest dorazí se svou vlastní doprovodnou kapelou. Zcela nově byla potvrzena i symphonicmetalová skupina WISHMASTERS, která se po posledním albu Afterworld letos připomněla speciální kompilací Wasteland.

Dalšími letošními účinkujícími budou němečtí post-hardcoristi THE EDGE OF REASON, pubrockoví DE BILL HEADS, tradiční účastníci RAIN, VILÉM ČOK se svou srdeční záležitostí BYPASS, punková legenda S.P.S., RESPAWN kombinující funk, rock a pop, českobudějovičtí SEVEN, nejlepší slovenská power/heavy kapela EUFORY, powermetaloví SEBASTIEN, původně firemní rocková kapela HAKELBAND a tribute band RAMMSTEIN MEMBERS CLUB.

Vstupenek je omezené množství, proto neváhejte s jejich nákupem na www.ticketmaster.cz. Další užitečné a aktualizované informace najdete pod níže uvedenými odkazy.

30.–31. 7. 2020 – Bakov nad Jizerou, Volnočasový areál

Související odkazy:
www.fryyfest.cz
www.facebook.com/fryyfest
www.facebook.com/events/247276349795965


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 486

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *