RockShock

Internetový rockový magazin

Metal Madness představuje kompletní program

Text: Milan ‘Bhut‘ Snopek

Konec letošních prázdnin se opět neobejde bez řádné rozlučky, již tradičně praktikuje svérázný festival Metal Madness, který zakořenil do hloubky ostrova Santos v Sušici a jeho kmen nevyvrátí sebevětší vichry. Ztepilý to strom pod svými větvemi ochraňuje extrémní metalové odnože jako death, black a thrash, které i letos budou oblažovat sluchovody dorazivších. Je nám obrovskou ctí představit na festivalu další legendu, kterou se pro letošní ročník stává neúnavná mašinerie VADER.

Ze zahraničí ještě dorazí thrashová četa ANTIPEEWEE a následovat bude klasický průřez tuzemskou scénou od ostřílených jmen až po začínající skupiny, které si svůj obdiv teprve budují. Už loni se osvědčila jistá soutěž pátečního warm-up programu, kdy na malém pódiu vystoupí trojice nových nadějí a na návštěvnících bude rozhodnutí, kterou z nich posunou na sobotní program. Další záležitosti a parametry festivalu jsou opět bez výrazných změn, takže se můžeme těšit na příjemné prostředí ostrova, výbornou nabídku pochutin na baru, skvělý zvuk, důslednou organizaci a v neposlední řadě i nepřenositelný genius loci.

Vader. Je snad třeba něco dodávat? Cokoliv, co by zde mohlo být uvedeno, by byla pouhá rekapitulace či opětovné sdělení zjevného. Vader je jméno, které rezonuje celou planetou mezi těmi, kteří si kdy začali s death metalem. A pokud se najde někdo, kdo ještě neměl tu čest, pak nezbývá než si rezervovat místo v první linii pod pódiem. Nelze jinak.
www.vader.bandcamp.com
www.facebook.com/vader

Co se stane, když smícháte Exodus s Agnostic Front a hodíte do toho německou vlajku? Antipeewee a jejich živočišný thrash s heavy lehkostí a hardcorovou agresí. Tahle grupa svou zemi původu vážně nezapře. Neskutečná síla se chrlí z každé skladby jako lavina, a tak se nechte také dobrovolně smést.
www.antipeewee.com
www.antipeewee.bandcamp.com
www.facebook.com/antipeewee

Navzdory názvu jsou FLESHLESS velice masitým a šťavnatým flákancem, který zaručuje výživnou porci brutálního deathu s neodpáratelnými kořeny v grindcoru. Tohle vás rozemele v mlýnku na maso s naprosto suverénní grácií.
www.fleshless.cz
www.fleshless.bandcamp.com/releases
www.facebook.com/fleshlessofficial

Déšť kanalizačních poklopů přivolají STÍNY PLAMENŮ v čele s Lordem Morbivodem, který bude vyprávět legendární blackmetalové příběhy ukované v podzemní síti stok (nejen) města Plzně. Však už přes dvacet let se věnuje této pohnuté historii, která skutečně nemá obdoby a alternace. Zažehněme záři zápalných šňůr a sledujme její třaskavou cestu.
www.stinyplamenu.bandcamp.com
www.facebook.com/stinyplamenu

Pořádající mordparta MORTIFILIA na festivalu představí žhavé novinky z chystaného alba, které ponese titul The Great Inferno. Tato nahrávka bude na festivalu dokonce pokřtěna, což zvěstuje velice exkluzivní program a náplň jejich setu. Těšte se.
www.mortifilia.cz
www.bandzone.cz/mortifilia
www.facebook.com/mortifilia

Je libo úderný thrash, který se s ničím nemaže? Pak jistě MURDER INC. spolehlivě ukojí tuto tužbu. Síla, rychlost, vztek a další tolik kýžené atributy a požadavky neomylně vjedou pod kůži jak injekce proti nudě. Není čas lámat si hlavu, zda jít do kotle, nebo ne. Odpověď dostanete během prvních vteřin započaté skladby.
www.murderinc.bandcamp.com
www.bandzone.cz/murderinc
www.facebook.com/RawThrash666

Plzeňský thrash/deathmetalový nášup jménem INNERSPHERE si na letošní rok připravil druhou desku, a proto nezbývá než její obsah otestovat i živě. Ostatně nebude to na Santosu poprvé. Jejich melodické linky střídající se s údernými pasážemi vás uhranou okamžitě.
www.inner-sphere.com
www.innersphere.bandcamp.com
www.facebook.com/innerspheremetal

Melodický death metal z Brna předvede formace VANGUARD. Ta svůj um šperkuje a piluje už přes pět let a stihla se za tu dobu celkem solidně zapsat do širšího povědomí. Je proto na čase něco z jejich originální dílny vyzkoušet na vlastní kůži. V jejich tvorbě se snoubí duch švédských deathovek jako Hypocrisy nebo Satariel včetně vlastního modernějšího vhledu.
www.vanguardofficial.bandcamp.com
www.bandzone.cz/_81857
www.facebook.com/vanguardbandofficialpage

Deathmetalové riffy a svištící energii přinesou ART OF BLOOD z Kladna. Relativně nová kapela na scéně, která se hlásí o místo. Chytlavé melodie a chorálové refrény zafungují na první dobrou a ještě dlouho budou pronásledovat vaše podvědomí. Tak proč se tomu nepoddat?
www.bandzone.cz/artofblood
www.facebook.com/aobmetalofficial

Desátá kapela závisí na souboji pátečního večerního programu, kde se utkají Kal, Infernal Cult a Inception Of Call.

Těžkopádný thrash, hutný hardcore či vysokotonážní crust se snoubí v kalné hudbě kapely jménem KAL. Příhodnější název si snad nemohli zvolit. Možná si při jejich energii vzpomenete třeba na Locomotive.
www.kal-metal.bandcamp.com
www.bandzone.cz/kal
www.facebook.com/KAL.metal.band

Chladný vítr a mrazení rozpoutá blackmetalová smečka INFERNAL CULT. Jejich atmosféra vás důsledně pohltí a odnese. Však na takové náladě makají už od roku 2015.
www.soundcloud.com/infernalcultofficial
www.bandzone.cz/_97147
www.facebook.com/InfernalCult

Pilně na sobě pracuje i deathová úderka INCEPTION OF FALL. Technické kejkle dávají na odiv v rozumné míře, a když je potřeba sešlápnout akcelerační pedál – neváhají. Takový deathový moravský nářez.
www.inceptionoffall.bandcamp.com
www.bandzone.cz/inceptionoffall
www.facebook.com/inceptionoffall

Metal Madness VIII 2021
27.–28. 8. 2021
Sušice, ostrov Santos
650 Kč na místě / děti zdarma
Předprodej za zvýhodněnou cenu na www.mortifilia.cz/metal-madness

27. 8. pátek večer od 20.00 hod – vstup zdarma
Infernal Cult
Inception Of Fall
Kal

28. 8. start ve 14.00 hod.
Vader
Antipeewee
Fleshless
Stíny plamenů
Mortifilia
Murder Inc.
Innersphere
Vanguard
Art Of Blood
výherce pátečního programu

Související odkazy:
www.mortifilia.cz/metal-madness/index.html
www.facebook.com/events/312684360041516
www.bandzone.cz/susice-ostrov-santos-metal-madness-viii


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 362

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *