RockShock

Internetový rockový magazin

Multižánrový festival Cihelna vystupovat se uskuteční i letos! V Chlumu vystoupí mimo jiné kapely Insania a Bratři Karamazovi

Text: Václav Votruba

Sportovní areál Cihelna Chlum nedaleko jihočeské Křemže se opět promění ve dvoudenní kulturní centrum. 25. a 26. června 2021 se zde uskuteční již šestnáctý ročník multižánrového festivalu Cihelna vystupovat, jehož organizátorem je Centrum pro pomoc dětem a mládeži v Českém Krumlově.

Vyprahlí fanoušci živé muziky se mají na co těšit. Soupiska totiž tradičně nabízí vedle neokoukaných interpretů, jimž se snaží dávat pořadatelé každoročně prostor, i skutečné žánrové legendy. Řeč je především o brněnské INSANII, která patří k průkopníkům tuzemského crossoveru. Originální, ceněná a populární kapela je na scéně již od druhé poloviny 80. let, přesto stále dokáže oslovovat nové generace posluchačů.

Dalším velkým jménem na soupisce jsou undergroundoví BRATŘI KARAMAZOVI, jedinečný pojem českokrumlovského rocku, v jehož čele stojí charismatický zpěvák Kúča. Na festivalu dále vystoupí například kapely LAMBDA, PYROMAN, KLAUNI, TYPICAL STEREO, MOUNT RORAIMA či THEORY OF EVERYTHING. Milým zpestřením pak bude účast vokálního souboru z hornoplánského dětského domova.

Cihelna vystupovat je akce se specifickou atmosférou, jedná se o přátelské setkání lidí, kteří mají rádi muziku napříč žánry a obecně kulturu. Vstupné na oba dny bude 200 korun, na sobotu 150 korun. Akce se uskuteční za každého počasí, protože koncerty probíhají pod střechou. Na místě je možné stanování.

Festival se uskuteční za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Jihočeského kraje, Města Český Krumlov a Nadace Život umělce.

Související odkazy:
www.cihelnavystupovat.cz
www.facebook.com/Cihelna-Vystupovat-102321409817663
www.facebook.com/events/194953532474211


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 398

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *