RockShock

Internetový rockový magazin

Pražští STELL/\RIS představili nový klip a varují před konzumním stylem života

Text: STELL/\RIS
Foto: archiv skupiny

V prachu budoucnosti. Přesně tam skončíme, pokud budeme hrát tuhle nebezpečnou hru – hru s našimi životy, životy našich blízkých i těch, jejichž hlas není slyšet. Konzumní životní styl, věčná nenasytnost, druhová nadřazenost, arogance či lhostejnost ke všemu a ke všem jsou jen malou výsečí definice ‘moderního člověka‘. Jenomže v tomhle jedeme všichni spolu. Je jen na nás, jestli najdeme ten střípek laskavosti a ohleduplnosti ve svém srdci a pokusíme se zlepšit svět kolem nás, nebo se necháme strhnout davem a přiživíme ten zničující plamen, který nakonec sežehne vše, na čem nám kdy záleželo.

Klip k písni Dust Of Future pražské kapely STELL/\RIS byl záměrně natočen v postapokalyptickém hávu, aby odpovídal hlavní myšlence textu písně – „Nehrajme tuhle hru, jinak skončíme v prachu budoucnosti“. Kapelní záběry jsou protnuté záběry na zpěvačku Nicol, na kterou jsou promítány problémy současné doby – konzumní život, znečišťování, problémy s odpady či týrání zvířat. Tyto záběry ale Nicol vidí pouze prostřednictvím virtuální reality, protože v reálném světě už není cesty zpět z chyb, kterých jsme se dopustili. Prohráli jsme…

STELL/\RIS je pražská metalová kapela, která vznikla v roce 2019 a jejíž hudba je ovlivněná metalcorovými kořeny. Tahle pětičlenná sestava tvoří hudbu založenou na moderních kytarách, intenzivních groovech a rozmanitých vokálech frontwoman Nicol. V roce 2020 kapela vydala svůj první singl Find Your Course, který okamžitě získal pozornost jak v Česku, tak i v zahraničí. Hlavním cílem STELL/\RIS je vytváření kvalitní a originální produkce, která spolu s extatickou energií na pódiu strhává všechny na koncertech. Aktuálně se kapela zaměřuje na tvorbu svého debutového alba, které by mělo vyjít v první polovině roku 2022.

Související odkazy:
Spotify – wwwopen.spotify.com/album/stellaris
Facebook – www.facebook.com/Stellaris.official
Instagram – www.instagram.com/stellaris_officialband
Bandcamp – www.stellaris.bandcamp.com/music


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 343

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *