RockShock

Internetový rockový magazin

Ostravská kapela Saca vydává videoklip k singlu Only Physically. Zpěvák si v něm zahrál malíře

Text: Championship Music
Foto: Karel Turek

Rocková čtveřice SACA se po české písni ʼDu dál z poloviny března v novém singlu vrátila k angličtině. Klip je o malíři, který během svojí tvorby namaloval spoustu rozdílných obrazů, skutečnou hodnotu pro něj ale má jenom jeden.

S třetím květnem přišel na svět singl Only Physically. Jde o skladbu vedenou ostřejším kytarovým riffem, melodickými harmoniemi, rytmem, který vás rozhoupe, a refrénem, který vás podle slov kapely pošle rovnou do výšin. Píseň je o tělesném projevu lásky a o všem, co k tomu patří. Text do vizuální příběhové roviny přenesl zlínský režisér Petr Juračka.

Juračka a jeho tým obsadili do hlavní role zpěváka kapely Matěje Vašíčka. „Bylo super vidět, že Matěj do své role dal kus sebe a nenechal to pouze na nás. Byl to právě on, kdo povýšil původní představu hlavní postavy – děvkaře – na úroveň člověka, umělce, ztraceného ve svém nitru, ve svých pocitech,“ zhodnotil Juračka. Natáčelo se v jihočeském Radeníně, konkrétně v Galerii Sladovna patřící památkáři a restaurátorovi Ivanu Uhlířovi.

Saca nahrála tuto skladbu v ostravském studiu Mouseville s Michalem Ruckým. O mix a mastering se postaral Vídeňák Alexander Lausch, který s kapelou spolupracuje od samotného začátku. Píseň také najdete v první české audiohře Důkaz 111, interaktivní detektivce založené pouze na zvuku.

O kapele
Saca (čti saka) je ostravská rocková čtveřice, která občas dostane chuť i na kvalitní pop. Vznikla v roce 2014, tehdy ještě pod názvem Sækədʒəwiːə (čti sakadžavia). V roce 2017 vydali debut s názvem Temporary Thing a o rok později EP se skladbami, které se na něj nevešly. Bez myšlenek na ucelenou kompilaci od té doby vydali pět samostatných skladeb včetně aktuálního singlu Only Physically. Kapela plánuje vydat druhé album.

Související odkazy:
www.saca.cz
www.facebook.com/saca.cz
www.open.spotify.com/artist/55XccnrV9DNGBLaVq0PtLo
www.youtube.com/channel/UCT1O8KvBdn9myk1k5TU3tKQ
www.instagram.com/saca.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 402

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *