RockShock

Internetový rockový magazin

Blíží se metalová událost letošního jara! V českém překladu vyjdou knihy Black Metal: Evoluce kultu a Black Metal: Předehra ke kultu

obal knihy

Text: Václav Votruba

Pražské vydavatelství MetalGate si pro letošní květen připravilo skutečné knižní hody, které potěší především fanoušky extrémního metalu. Vůbec poprvé vyjdou v českém překladu knihy Black Metal: Evolution Of The Cult a Black Metal: Prelude To The Cult, jejichž autorem je Dayal Patterson, který je u nás známý díky biografii kapely Rotting Christ.

Black Metal: Evoluce kultu je podrobnou sondou do historie žánru. Vrací se k samotným kořenům, ale mapuje i novodobou scénu. Tuzemského fanouška jistě potěší, že vedle kapel jako VENOM, CELTIC FROST, MAYHEM, DARKTHRONE či BURZUM je nemalá pozornost věnována i MASTER’S HAMMER. Součástí knihy je mnoho dobových fotografií.

obal knihy

Black Metal: Předehra ke kultu první zmíněnou publikaci dokonale doplňuje. Je sestavena z dobových rozhovorů, které autor během let podnikl například s Mayhem, GORGOROTH, MARDUK, IMPALED NAZARENE nebo ENTHRONED. Čtenář se tak může ponořit do historie a myšlenkových pochodů samotných aktérů.

Dayal Patterson se black metalu věnuje důkladně. Dle jeho slov se jedná o myšlenkově nejprovokativnější, nejinspirativnější a nejživotnější odnož celého heavy metalu. „Je to nesmrtelná bestie mnoha tváří, konzervativní a zároveň novátorská, nesporně tělesná, a přesto někdy hluboce přemýšlivá. Díky svébytným filozofickým, duchovním, kulturním a uměleckým kvalitám mohl black metal překonat i své vlastní, pozornost poutající rozpory a stát se jednou z nejdůležitějších forem moderní hudby,“ uvádí v předmluvě knihy Black Metal: Evoluce kultu.

Black Metal: Evoluce kultu a Black Metal: Předehra ke kultu jsou strhující výlety do nitra žánru, který už desítky let vzbuzuje nemalé emoce. Na tuzemský trh knihy vstoupí koncem května roku 2021. Černočernou ságu vydává MetalGate ve spolupráci s nakladatelstvími Cult Never Dies a Feral House.

Teaser ke knihám – www.youtube.com/watch?v=MiVx8GindbE

Ukázka z prvního dílu – www.metalgate.cz/bm-evoluce-kultu


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 539

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *