RockShock

Internetový rockový magazin

Steve Misik & Co. spolupracovali na novom single s Derekom Sherinianom

Text: Steve Misik & Co.
Foto: archív skupiny

A máme to tu, už je to vonku! Slovenská kapela STEVE MISIK & CO. prichádza s novým EP singlom Stuck In The Truck – skladbou, na ktorej s kapelou spolupracoval Derek Sherinian (Sons Of Apollo, Black Country Communion, Planet X, Ex-Dream Theater, Ex-KISS, Ex-Billy Idol, Ex-Alice Cooper, Ex-Yngwie Malmsteen a ďalší). Kapela čoskoro zverejní ku skladbe aj oficiálny videoklip ako aj lyric video. Všetky relevantné odkazy, kde sa dá skladba Stuck In The Truck (feat. Derek Sherinian) počúvať zdarma, nájdete tu: www.linktr.ee/stevemisikco

Ako sa zrodila skladba Stuck In The Truck (feat. Derek Sherinian)?
V dobe, keď sa dokončovali nahrávky nového EP, Derek Sherinian napísal cez Twitter leaderovi kapely a navrhol spoluprácu, ktorá členov kapely veľmi potešila. Pre nezávislého umelca je veľkou cťou nahrávať pieseň s umelcom takého kalibru, ako je Derek Sherinian. Navrhol, že ak sa mu bude páčiť niektorá z nových skladieb, nahrá do nej klávesové party. Okamžite sa mu poslala nová pieseň, ktorá sa práve dokončovala v štúdiu. A tak vznikla verzia piesne Stuck In The Truck so špeciálnym hosťom (s Derekom Sherinianom). Skladba vyjde ako súčasť trojskladbového EP, ktoré bude obsahovať 3 verzie skladby: 1. Stuck In The Truck (radio edit), 2. Stuck In The Truck with special guest (feat. Derek Sherinian) a 3. Stuck In The Truck.

Skladba je o pohybe, pocitoch na ceste, emóciách zo zmeny života, pocitoch zo situácií pri cestovaní po svete. Pieseň je venovaná všetkým vodičom nákladných vozidiel, ktorí v týchto zložitých dobách nielen pandémie prinášajú ľudom všetko, čo potrebujú, často riskujúc aj svoje životy. Túto pieseň napísal Steve na pamiatku svojho strýka, ktorý zahynul pri autonehode za polárnym kruhom vo Švédsku. Text piesne v krátkosti rozoberá filozofovanie myšlienok vodiča, ktorý sa rúti za svojimi domov.

Všetci by možno pri spolupráci s Derekom Sherinianom očakávali, že skladba bude zameraná na nejaký virtuózny progresívny rock/metalový štýl, tak to však nie je. Kapela sa zamerala skôr na opakujúci sa valiaci groove a melodiku spevu, chcela tým dosiahnuť efekt rútiaceho sa vozidla.

Zaujímavosťou je, že skladba bola nahrávaná online v 4 krajinách, pretože každý člen kapely bol v karanténe z dôvodu výskytu koronavírusu v inom štáte a Derek Sherinian bol tiež na opačnej strane sveta. Bubeník nahral svoje party na Slovensku, basgitarista svoje vo Švajčiarsku, spevák a gitarista nahrával na Kanárskych ostrovoch Lanzarote a Fuerteventura a Derek samozrejme doma v Spojených štátoch. Mixovanie a mastering robil slovenský producent žijúci vo švajčiarskom Frutigene.

Skladbu si môžete vypočuť na všetkých dostupných hudobných platformách (Spotify, Apple Music a podobne), a ak by ju niekto chcel mať oficiálne, môže si ju bezplatne stiahnuť v plnej kvalite, pripojením sa k zoznamu adries na oficiálnej web stránke www.stevemisikco.com. Každý dostane, okrem skladby, vždy najnovšie správy, dátumy koncertov, všetky nové informácie z dielne Steve Misik & Co. a každý tiež získa okamžitý prístup k najnovším singlom zadarmo + stiahnutie 1. kompletného albumu kapely.

Súvisiace odkazy:
www.stevemisikco.com
www.facebook.com/stevemisikco
www.instagram.com/stevemisikco
www.youtube.com/channel/UCX0m6FgBRlk27DdP_0GwVrw


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 473

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *