RockShock

Internetový rockový magazin

Thrashmetalovou legendu V.A.R. uctí Pařát tributním albem

Text: Pařát

Jak jsme již informovali, 20. června vyjde Pařát s pořadovým číslem 100, jehož součástí se stane také dárek tuzemské metalové legendě. Tributního alba pro V.A.R. se zúčastnilo celkem čtrnáct kapel – třináct českých a jedna slovenská.

Režírování každého tributu znamená velký krok do neznáma a je prakticky vyloučeno, aby nedošlo k nějakým problémům, nenarazili jste na nespolehlivé lidi a tak dále. Tvorba každého tributu se vyvíjí jako živý organismus. Při pohledu na konečnou soupisku si posluchač vždy řekne „proč je tam zrovna tahle kapela, a ne jiná“. Nebudeme zacházet do detailů a jmenovat, kdo nabídku v nějaké fázi odmítnul, nebo dokonce nedodržel slovo, čímž způsobil zbytečné problémy. To nechť si dotyční přeberou sami v sobě. Co bylo, to bylo, důležitý je výsledek, s nímž budete finálně seznámeni od 20. června. Z výkonu všech kapel jsme nadšení a nezbývá než smeknout a poděkovat jim za profesionální přístup. Věříme, že vás tato kompilace potěší.

Co bude samotnému vydání předcházet? 17.–30. 5. vám na webových stránkách Pařátu zde každý den představíme jednu kapelu, která se tributu zúčastnila, chronologicky podle pořadí na albu. To je jako na všech předešlých tributech, které Pařát vydal, sestaveno od skladeb nejstarších po nejnovější tak, jak rozhodli V.A.R. Každá ze zúčastněných kapel utrousí pár slov o tom, proč si vybrala tu a tu skladbu + několik slov k odkazu V.A.R.

31. 5. vám představíme bonusový materiál k albu, o den později frontcover, (samotný booklet bude mít 12 stran), 2. 6. vypustíme do světa video ukázku s krátkými úryvky všech songů a 3. 6. představíme nabídku merchandise k tributu.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 563

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *