RockShock

Internetový rockový magazin

Maskovaní psychedelici Olaf Olafsonn And The Big Bad Trip vzdávají hold čarodějnicím

Text: Ricardo Delfino
Foto: Adam

Pražská maskovaná čtveřice OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP vydává nový singl The Witch spolu s videoklipem. Skoro desetiminutová psychedelicrocková instrumentální skladba vznikla v polovině dubna tohoto roku coby uctění všech čarodějnic. Videoklip vyšel 2. května v návaznosti na filipojakubskou noc zvanou také jako Valpuržina noc magie.

Můj původní plán nahrát v mezidobí ticha jednu skladbu u mě v domácím studiu se opět – jak už to s námi bývá – vymkl z rukou. Vůbec jsem si nepředstavoval, že de facto během čtrnácti dnů vznikne jak nahrávka, tak klip k ní. Jsem strašně rád, že jsme zase mohli pracovat se Sikrou a Jirkou a štáb byl narychlo svolaná parta přátel, protože i tenhle komunitní model je právě to, co mě na BBT nejvíc baví,“ říká o počinu Olaf Olafsonn.

Videoklip, přesněji krátký film, je dílem režiséra Jiřího Schlesingera, autora videoklipů mimo jiné i kultovní kapely Der Blutharsch And The Infinite Church Of The Leading Hand. Výtvarné stránky obskurního dějství se ujala akademická sochařka Simona Krausová vystupující pod jménem Sikra. Výtvarnice, která s kapelou pravidelně spolupracuje, nezapřela inspiraci klasickými horory i temnými pohádkami německé provenience. Ve videu také ztvárnila ústřední roli čarodějnice.

Téma čarodějnic mě oslovovalo delší dobu, takže jsem je nyní již přijala za své a plně se s ním ztotožnila. Vytvořila jsem výtvarný obraz, který odráží temně pohádkovou podobu z bratří Grimmů, okultní, dosti českou, tradici v podobě vědmy, i prastarou pohanskou šamanku. Tím se tato postava už přímo váže na své kořeny i na naši krajinu, která je pro mě i kapelu pramenem inspirace,“ říká Sikra o vytvoření a ztvárnění ústřední postavy.

Olaf Olafsonn And The Big Bad Trip jsou instrumentální čtveřice, která má základnu v psychedelickém rocku, ale téměř nepřetržitě podniká exkurzy do jiných žánrů včetně stoner rocku, nebo dokonce black metalu. Ve svých maskách a se sklony k okultistickým tématům už kapela vystoupila například i na festivalech Mighty Sounds, Brutal Assault nebo Stone Smoker.

Nahrávka vznikla v Olafově domovském studiu Gates Of Hell. Video bylo natočeno na unikátních landartových lokacích v rámci raketové základny Bratronice u Kladna.

Související odkazy:
Bandcamp – www.bigbadtrip.bandcamp.com/track/the-witch
Facebook – www.facebook.com/olafolafsonnandthebigbadtrip
Instagram – www.instagram.com/oo_and_the_big_bad_trip


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 351

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *