RockShock

Internetový rockový magazin

SteelFaith chystají nové album, ze kterého představují první singl

Text: Václav Votruba
Foto: archiv skupiny

Severočeská power/speedmetalová kapela STEELFAITH chystá nové album. Jak bude znít, napovídá aktuální singl Hluboko v nás, který byl natočen během února v Babylon Studios. Právě zde vznikne i nová řadovka, která naváže na velmi pozitivně přijatý debut Propustka z nebe z roku 2016.

Nový singl si můžete poslechnout zde: www.youtube.com

Na materiálu pro novou desku pečlivě pracujeme, předpokládáme, že tentokrát překonáme i 30 minut hrací doby,” usmívá se kytarista Ondra Vašaš a dodává, že o tvorbě alba bude kapela pravidelně informovat na svých facebookových stránkách. Novinky fanoušci naleznou také na Instagramu.

Ačkoliv singl uhání v mantinelech dlouhohrajícího debutu, výsledná nahrávka by měla být o něco barevnější. „Hudebně budeme více míchat různé subžánry metalu, někde dokonce odbočíme od našeho oblíbeného speed/poweru. Každopádně stylového obratu o 180 stupňů se fanoušci bát nemusejí, máme svůj typický rukopis, ten nezapřeme. Textově se klasicky věnujeme hořkosladkým událostem ze života, ale pozitivní stránka snad převládá,” dodává Ondra Vašaš.

SteelFaith pocházejí z Lovosic. Vznikli v roce 2006 pod vlivem kapel jako Helloween nebo Gamma Ray. Výrazným prvkem kapely je zpěvačka Mirka Holemá, která je známá i z působení v RockOpeře Praha.

Kromě zmíněného alba Propustka z nebe (k poslechu mimo jiné na Spotify a iTunes) mají SteelFaith na kontě EP z roku 2014 a digitální singl z roku 2018.

Kontakty a odkazy:
www.facebook.com/steelfaithcz
www.bandzone.cz/steelfaith
steelfaithcz@gmail.com

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 20

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *