RockShock

Internetový rockový magazin

Podpořte Poletíme?, ať nám všem nedojde humor

Text: Zdena Selingerová
Foto: archiv skupiny

Komu pomůžete?
Skupina POLETÍME? bude hrát hospodským, zdravotním sestrám, doktorům, hasičům, policajtům, kadeřnicím, zvukařům, hercům a všem, které tvrdě zasáhla tato nelehká doba. Snad si tak s kapelou vymění trošku radosti a odvahy. Peníze, které se vyberou, pomůžou překlenout dobu, kdy za vámi kapela nemůže přijet a kdy někteří mají již do kapsy hodně hluboko. Kvůli karanténě budou hrát pouze ve třech, ale o ten milion, co jim pošlete, se spravedlivě rozdělí!

Co přesně uslyšíte?
Frontman kapely Poletíme? Rudolf Brančovský vystoupí s unikátním projektem Poletíme? Rudolf plus dva. Tedy pouze on, pianista Ondřej Hájek a houslista Vojta Konečný. Zahrají písničky, které v koncertním playlistu zapadly či se objevují zřídka, ty, které se jim zrovna bude chtít hrát, včetně novinek. Je tedy dost možné, že diváci tu či onu píseň uslyší poprvé i naposled. Písničky Poletíme? jsou divoké, hlasité a naléhavé, tentokrát si diváci mohou užít vtipné a pravdivé texty a atmosféru, která bude patrně velmi odlišná od toho, jak kapelu fanoušci znají. Koncert se bude vysílat z Rudolfova ateliéru, kde maluje své obrazy.

Poletíme? – banjo punk a turbošansón. Po třetí písničce zjistíte, že je milujete celý život.

Poletíme? bezpečně a jistě letí k pomyslné špičce české hudební scény. Je o ně takový zájem, že na jejich koncertech bývá po celé republice narváno, včetně pravidelně vyprodané brněnské Flédy či pražského Lucerna Music Baru. Loni na podzim uspořádali v Praze vůbec největší samostatný koncert pod širým nebem, na který dorazilo přes 1400 fanoušků.

Poletíme? umí odlehčenou formou vyprávět o složitých a smutných věcech tak, že jejich koncerty dýchají barevnou náladou, svižnou rytmikou a tanečními kreacemi publika.

I vy se budete smát, výskat, tančit nebo vám přeběhne mráz po zádech, když v písni pojmenují váš problém. Vtipné, poetické a přímočaré texty jsou jejich devízou!

Nudit se s nimi nebudete, už jen pro netradiční nástrojové obsazení, se kterým muzikanti zvládají výtečně punk stejně jako jazz. Strhnou publikum jak v komorním klubu, tak na hlavní scéně největších tuzemských festivalů.

Kapelníkem, zpěvákem, textařem a zásadní osobností kapely je charismatický výtvarník Rudolf Brančovský. Umělcův netrénovaný hlas zní na pódiu stejně sebejistě jako stojí na palubě starý kapitán dávné plachetnice, pevně rozhodnutý obeplout svět. Jeho posádku pak tvoří sedm mořských vlků, kteří přesně vědí, co mají dělat, aby bláznivá plavba dopadla dobře.

Přes fakt, že lodě plují na vodě, se posádka nevzdává naděje, že jednou s touto plachetnicí poletí!

Koncert můžete sledovat v pondělí 6. dubna od 20.00 hod. v rámci série #kulturažije zde:
www.mall.tv/kulturazije

Více informací naleznete zde: www.facebook.com/events/572498093363318

Během sledování můžete kapelu i finančně podpořit na www.donio.cz/Poletime.

Více info:
www.poletime.info
www.facebook.com/poletime
www.instagram.com/poletimemusic

Video:
www.youtube.com/watch?v=BEpqvsaDDv0
www.youtube.com/watch?v=ZiyjR2EOVbM

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 16

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *