RockShock

Internetový rockový magazin

Fictive Marry predstavujú videoklip k novému singlu

Text: Fictive Marry
Foto: archív skupiny

Jedným z poznávacích znamení košickej metalovej formácie FICTIVE MARRY je, že fanúšikom radi dávkujú svoju tvorbu po kúskoch, ale zato častejšie. Jednoducho povedané – načo čakať na celý album, keď máte pravidelný prísun singlov? A ani v roku 2020 tomu nebude inak.

Kapela nelenila a už koncom roku 2019 začala nahrávať novú skladbu Som to JA. Pieseň sa nahrávala v Sinus Records a Clangor Studiu, kde prebehlo aj mixovanie. O mastering sa postaral Peter Halgas (Ecco Sounds). Produkčne sa na novinke podieľal aj Peter Kelbel (From The Six).

Spevák a zároveň dvorný textár kapely Marek o skladbe hovorí: „Za všetko, čo sa v tomto období deje, si môžeme len my sami. Ako sa spieva v našej novej skladbe – svet sa nespamätá, kým sa nespamätáme my. Ani neviem, či vôbec existuje presnejší výraz na aktuálnu situáciu. Každá naša akcia vyvolá reakciu. Aj o tom je tento text. Napísal som ho síce ešte oveľa skôr, ako sa začal po svete šíriť vírus, ale myslím si, že na súčasnú situáciu celkom sedí. Týmto textom som chcel vyjadriť hlavne to, čo by sme si mali uvedomiť všetci: Som, aký som. Človek, ktorý sa snaží robiť veci správne, ale zároveň robí veľa chýb. Nemám problém vstúpiť viackrát do tej istej rieky. Zrejme nie som najlepší na svete, ale cítim veci tak, ako ostatní. Som to ja.”

Moderný zvuk, plný sviežich samplov a charizmatického spevu, ktorými je zoskupenie charakteristické, sa podarilo koncom februára obohatiť aj o vizuálnu stránku. Videoklip k piesni, ktorú už môžete poznať z koncertných vystúpení kapely, točil opäť osvedčený Lukáš Bodnár (BStyle Video). Ten s kapelou spolupracoval už pri natáčaní klipu k skladbe Strieľaj. O celkovú atmosféru sa ale postarali hlavne fanúšikovia, ktorí dostali možnosť prísť na nakrúcanie a stať sa súčasťou klipu.

Fanúšikovia nás podporili a pricestovali za nami. Jedna baba dokonca až z Čiech. Veľmi si to vážime,” hovorí basgitarista Filip.

Skladba sa samozrejme krátko po zverejnení spomínaného videoklipu objaví aj na všetkých streamovacích platformách. Navyše kapela už teraz pracuje na ďalšej novinke, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta v blízkej dobe.

Som to JA – www.youtube.com/watch?v=wdiFJAFGXXc

Súvisiace odkazy:
www.facebook.com/fictivemarry
www.instagram.com/fictivemarry
www.clangorstudio.sk

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *