RockShock

Internetový rockový magazin

Oznámení náhradního termínu koncertu Maceo Parkera v Praze v Divadle Archa

Text: Zdena Selingerová

Koncert vynikajícího saxofonisty, legendy funky a soulu MACEO PARKERA, se přesouvá. Náhradní termín je potvrzen na 25. října tohoto roku a odehraje se na stejném místě, tedy v pražském Divadle Archa. Všechny vstupenky zůstávají v platnosti.

Maceo Parker, považovaný za jednoho z nejlepších saxofonistů na světě, se naplno věnuje muzice už více než 50 let. Mnohaletý spoluhráč Jamese Browna oslaví nedlouho před pražským koncertem 77. narozeniny. Jeho show jsou však stále naplněné neuvěřitelnou energií. Významný podíl na šlapající hudbě má i kapela – malý funkový orchestr složený z výtečných muzikantů, kteří získávali zkušenosti po boku těch nejznámějších jazzmanů a umí dokonale ovládat své nástroje.

Maceo Parker s vlastní kapelou koncertuje od 90. let, kdy úspěšně rozjel svou sólovou dráhu, a do České republiky se pravidelně vrací. Získal zde spoustu fanoušků a jeho koncerty bývají vyprodané.
Celosvětově se Maceo Parker proslavil hraním s Jamesem Brownem, které sám popisuje jako ‘studium na univerzitě’. Postupně hrál po boku nejen všech nejzásadnějších osobností funkové hudby, ale také nejrůznějších významných hudebníků 20. století, jako jsou například Prince nebo Red Hot Chili Peppers.

25. 10. 2020 od 20.00 hod. – Praha, Divadlo Archa, vstupenky od 990 Kč

Více informací na www.facebook.com/events/427926341452695.

Záznam z vystoupení Maceo Parkera v Měšťanské besedě v Plzni:
www.youtube.com/watch?v=vOdxw-GzL-E

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 29

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *