RockShock

Internetový rockový magazin

Italští Elvenking budou vyprávět své pohanské příběhy v Praze

Text: Pragokoncert

Italská formace ELVENKING patří nepopiratelně k jedněm z nejdůležitějších kapel na poli folk metalu. Od svého vzniku v roce 1997 se se svými mocnými pohanskými příběhy dokázali zařadit mezi světovou elitu v tomto hudebním ranku. Loni, na konci srpna, vydala kapela svou již desátou desku s názvem Reader Of The Runes – Divination a v lednu se vydala na turné, v jehož rámci zavítá také do ČR. Původně dubnový termín pražského koncertu byl z důvodu nemoci zpěváka přesunut na prosinec. Náhradní termín pro Zlín se bohužel nepodařilo najít a koncert je proto zrušen.

4. 12. 2020 – Praha, Klub Nová Chmelnice

Spolu s nimi přicestuje také španělská symphonicmetalová kapela LAST DAYS OF EDEN v čele se zpěvačkou Ani M. Fojaco. V jejich tvorbě převládají keltské prvky a melodie, těšit se můžete na show doplněnou o nástroje, jako jsou dudy, nejrůznější píšťaly a flétny.

Nová deska Elvenking Reader Of The Runes – Divination je první kapitolou příběhu nazvaného Reader Of The Runes, který bude pokračovat dalšími alby. Elvenking o své desce říkají: „Poprvé v naší historii jsme stvořili celý nový svět, skrz který vás provedeme našimi songy. Jsme připraveni vyprávět vám příběh, který obsahuje pravou esenci naší kapely. Je to určitě nejsilnější album, které jsme kdy nahráli. Dýchá čerstvostí a je plné folkmetalových melodií zabalených do opravdu heavy zvuku.” Elvenking touto deskou startují novou kapitolu své hudební existence a otevírají zbrusu nový svět fanouškům. Nechť jejich příběh započne!

Související odkazy:
www.elvenking.net
www.lastdaysofeden.es
www.mastersofrock.cz/cs/elvenking


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 47

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *