RockShock

Internetový rockový magazin

Pečlivě dávkované slovenské legendy se vracejí na Benátskou!

Text: Turner
Foto: archiv No Name

27. ročník festivalu Benátská! s Impulsem se koná v termínu 25.–28. července 2019 v areálu ve Vesci u Liberce. Hned první festivalový den (čtvrtek 25. 7.) se v rámci ‘večírku pro nedočkavé’, který je v tomto ročníku koncipován jako hudební pocta legendě Karlu Gottovi, dočkají návštěvníci koncertního setu jedné ze slovenských hudebních ikon – PETERA NAGYHO.

V pátek přijede zahrát RICHARD MÜLLER v doprovodu jedenácti hudebníků včetně tří vokalistek, trubky, trombonu a saxofonu. Známé skladby zde zazní jako ještě nikdy předtím, slibuje: „My vždy hrajeme naplno. Věřím, že si společně s publikem uděláme krásný večer a budeme se bavit. Zahrajeme největší pecky, ale i písně, které mám rád já osobně. Věřím, že to bude krásný večer. Na Benátskou! se rád vracím právě kvůli úžasné atmosféře!” Čí vystoupení si Richard Müller rozhodně nechce nechat ujít? „Rád bych viděl Mistra Karla Gotta, Lenny, Annu K. a Václava Neckáře.”

Na sobotní večer se chystá kapela NO NAME, která je se zdejším krajem a festivalem úzce spjatá. Igor Timko vysvětluje: „Nedávno jsme stihli zaběhnout na hokejový zápas s nastávajícími manželi, kteří chtěli, abych je přijel oddat. Navíc historicky za zdejší ‘Tygry’ hráli mnozí Slováci: Radivojevič, Lašák… Takže je super vědět, že v Liberci jsou našinci bráni jako vlastní.”

No Name mají s festivalem Benátská! i nezapomenutelný zážitek: „Status Quo nás požádali, abychom si s nimi vyměnili pořadí koncertů a mohli vystoupit před námi, pospíchali s odjezdem mimo Českou republiku. Bylo logické, že jsme služebně starším a slavnějším kolegům vyšli vstříc. Nakonec jsme se ale dozvěděli, že ze Status Quo nikdo neodjel hned, ale naopak si náš hudební set užili, podívali se na celý a natáčeli si ho, takže to potěší, že.”

No Name a Richard Müller mají také několik společných věcí – nemají rádi povinnost platit složenky a nejlepší rada, kterou v životě dostali, je: Žij a nech žít.

27. ročník festivalu Benátská! s Impulsem se koná v termínu 25.–28. července 2019.

Během 27. ročníku dále vystoupí: IMT SMILE, CHINASKI, ČECHOMOR, LENNY, VÁCLAV NECKÁŘ a BACILY, DAVID STYPKA a BANDJEEZ, BEN CRISTOVAO a další.

Výhodnější už to nebude! Vstupenku na 27. ročník hudebního festivalu Benátská! s Impulsem pořídíte do konce dubna za 1490 Kč v předprodeji na www.benatska-vstupenky.cz/eshop.

Festival Benátská! s Impulsem se nachází v nádherném areálu ve Vesci u Liberce. Pořadatelé zajišťují pro návštěvníky pestrý a zábavný program pro celé rodiny. Nabízejí doprovodný program, skvělé služby, kvalitní kuchyni, regionální potraviny, tradiční festivalovou vinárnu, nejdelší vodní skluzavku na hudebních festivalech v ČR, dostatečné množství pravidelně udržovaných záchodů, velké parkoviště, oddychové zóny, dětský koutek a spoustu dalších věcí.

Benátská! s Impulsem je čistým festivalem. My odpad třídíme! Benátská! s Impulsem je bezbariérovým festivalem. Na Benátskou! s Impulsem můžete i se stanem či karavanem.

Související odkazy:
www.benatska.cz
www.facebook.com/benatskanoc.cz
www.plus.google.com/+BenatskanocCz
www.twitter.com/benatskanoccz
www.youtube.com/channel/UCYaxFuYPRlW5kOI4ufm6RIg
www.instagram.com/benatska


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 567

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *