RockShock

Internetový rockový magazin

Thom Artway poskládal nový videoklip Zavolej z archivních videí z dětství. Píseň představuje ‘hudební dopis‘ pro syna do budoucnosti

Text: Arts Marketing

Český zpěvák a písničkář THOM ARTWAY přichází s novou písní Zavolej, kterou věnuje svému synkovi Damiánovi. V osobním vyznání mu slibuje, že ho v budoucnu za jakékoliv situace podpoří a bude mu oporou. Píseň doprovází videoklip složený z nově objevených rodinných záběrů ze zpěvákova dětství. Videoklip velmi emotivně spojuje vzpomínky na chvíle s rodinou a setkání nejen u vánočního stromku a první hudební krůčky v Thomově životě. Singl Zavolej spoluprodukovala Beata Hlavenková a posluchači ho najdou na novém, prvním česky zpívaném albu Thoma Artwaye, které vyjde v únoru 2024.

„Zavolej jsem napsal jako ‘dopis‘ do budoucnosti pro mého syna Damiána,“ říká na úvod Thom Artway. „Zpívám o tom, že se na mě bude moct obrátit v jeho dobrých i zlých časech a že ho vždy podržím. Že mu prostě vždycky vezmu telefon. Není to ale jen o mém synovi, ale je to také vzkaz všem dětem všech milujících rodičů, že jsou tu pro ně,“ vysvětluje. Píseň spoluprodukovala skladatelka a hudebnice Beata Hlavenková, se kterou Thom Artway spolupracuje na nové desce u šesti písní. „S Beatou jsme se seznámili na songwriting campu, kde jsme po večerech poslouchali naše oblíbené interprety a zjistili jsme, že si hudebně velmi rozumíme. Je skvělá nejen jazzová klavíristka, skládá i hudbu do velkých filmů. Naopak já vlastně neumím pořádně noty a všechno jedu podle intuice. A i přesto jsme si hudebně sedli a pracujeme spolu na mé první české desce,“ zdůrazňuje Artway.

Videoklip Zavolej je poskládán z archivních záběrů Thomovy rodiny, o jejichž střih se postaral střihač Tomáš Elšík. „Vždycky jsem měl za to, že mám z dětství jenom fotky a pár videí. Podařilo se nám ale najít dost videomateriálu, abychom z toho mohli vytvořit celý videoklip. Vůbec jsem třeba netušil, že existují záběry například z pěvecké soutěže Valašský zpěváček, ve které jsem soutěžil v devíti letech s písní Stávaj, náš valášku!“ uzavírá Thom Artway.

Thom Artway v prosinci odehraje několik vystoupení po České republice včetně vánočního koncertu 13. prosince v pražském Klubu Varšava.

Související odkazy:
www.thomartway.com
www.indies.eu/umelci/1644/thom-artway


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1367

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *