RockShock

Internetový rockový magazin

Rock For People odstartoval oblíbený adventní kalendář druhým headlinerem – The Offspring!

Text: Anna Vašátková

Dlouho očekávaná událost je tady. Rock For People s prvním prosincovým dnem spustil již tradiční adventní kalendář, který každý den až do Vánoc odhalí jednu kapelu. První okénko na webových stránkách Rock For People patří THE OFFSPRING, druhému ze čtyř headlinerů festivalu, kteří vystoupí na 28. ročníku festivalu od 12. do 15. června v hradeckém Parku 360 vedle BRING ME THE HORIZON, AVRIL LAVIGNE, PENDULUM, COREYHO TAYLORA či PARKWAY DRIVE.

„Tohle je vždy má oblíbená část roku, na kterou se před Vánoci velmi těším společně s našimi fanoušky. Oznamovací maraton 24 nových jmen line-upu jsme nemohli odstartovat nikým lepším než legendami The Offspring, kteří u nás příští rok oslaví neuvěřitelné jubileum 40 let na scéně,“ říká ředitel festivalu Michal Thomes. Pořadatelé stihli ještě před adventním kalendářem oznámit exkluzivní comeback po osmi letech THE ECSTASY OF SAINT THERESA – projekt jednoho z nejvýraznějších českých hudebních skladatelů Jana P. Muchowa. Jeho hudba provázela například kultovní film Samotáři.

Se spuštěním adventního kalendáře pořadatelé prohlubují i spolupráci s neziskovou organizací Konsent, která dlouhodobě boří mýty o sexu a sexuálním násilí. Nově může každý přispět s nákupem festivalové vstupenky libovolnou částkou na aktivity organizace, které se tak budou moci nadále rozvíjet. Zakoupit příspěvek mohou i ti, kteří už vstupenku na festival mají. Vybraná částka poputuje v plné výši organizaci. Součástí sbírky je i výtěžek z charitativního vánočního večírku, který Rock For People pořádá pro Konsent 13. prosince v Rock Café. O hudební program se postarají LAZER VIKING, WILD TIDES ANNABELLE, RODAN, .THEMAYREVOLUTION a DJ ŠATYSVLEČKOU. Vstupenky na akci: www.goout.net

Vstupenky na festival Rock For People fanoušci pořídí v limitované edici v síti GoOut.net nebo na www.rockforpeople.cz/vstupenky. V prodeji jsou i speciální vstupenky (VIP, Comfy+, Děti, Junior, Junior ISIC, Senior, ZTP), kempy, glamping a parking. Po vyprodání aktuální edice festivalových vstupenek budou následovat vstupenky za vyšší cenu. Jednodenní vstupenky budou v prodeji koncem prosince.

V dubnu 2021 vydala kalifornská skupina The Offspring desáté studiové album Let The Bad Times Roll. Projekt byl dokončen a uveden na trh ve víru celosvětové pandemie. Název alba, který se tehdy zdál tak příhodný, se ve skutečnosti ukázal být čímkoliv jiným než špatnými časy… Příběh The Offspring je od té doby přesným opakem – byly to dobré časy. Kapela (zpěvák Dexter Holland, kytarista Noodles, baskytarista Todd Morse, multiinstrumentalista Jonah Nimoy a bubeník Brandon Pertzborn) právě dokončila své kritikou nejoceňovanější americké turné, po kterém Dexter Holland prohlásil: „Odehráli jsme jedny z největších a nejlepších koncertů naší kariéry.“ S více než třemi dekádami celosvětových turné na kontě to o něčem svědčí. Pětadvacet amerických koncertů následovalo po nedávném vyprodaném turné v Austrálii, Kanadě, Evropě a Velké Británii a také po několika obřích festivalových koncertech po celé Evropské unii.

Skupina The Offspring vznikla v roce 1984 v Garden Grove v Kalifornii. Po vydání několika desek, které si kapela financovala sama, následovalo album Smash, které obsahovalo první velký hit skupiny Come Out And Play. Desky Smash se prodalo více než 11 milionů kopií a stále si udržuje status jedné z nejprodávanějších nezávislých alb vůbec. The Offspring pak vydali řadu zlatých, platinových a multiplatinových certifikovaných alb (Ixnay On The Hombre, Americana, Conspiracy Of One, Splinter, Rise And Fall, Rise And Grace, Let The Bad Times Roll) obsahujících nadčasové rádiové stálice jako Kids Arenʼt Alright, Youʼre Gonna Go Far Kid, Self Esteem, Pretty Fly a Why Donʼt You Get A Job.

Související odkazy:
www.facebook.com/Offspring
www.youtube.com/watch?v=7iNbnineUCI
www.offspring.com

Odkazy Rock For People:
www.rockforpeople.cz
www.facebook.com/events/6346106155475309
www.rockforpeople.cz/cs/vstupenky

Rock For People je festival evropského významu a v roce 2022 vystoupal mezi první ligu i v rámci evropských festivalů. Letošní 27. ročník přivítal v Parku 360 světové hvězdy v čele s jednou největších rockových kapel Muse, králi metalu Slipknot, fenoménem Machine Gun Kellym, čerstvými držiteli BRIT Awards The 1975 a stovkou dalších. Na 37 000 spokojených návštěvníků si kromě hudebního programu užívalo i pestrý doprovodný program na ČT art a Conference stage. Festival Rock For People je průkopníkem i v oblasti udržitelnosti a ekologie, kde si je vědom i svého vlivu a zodpovědnosti. Dlouhodobě se vedle svého udržitelného přístupu věnuje také osvětě v diskusních panelech. Využívá alternativní zdroje energie (vodík, slunce a vítr) k pohánění pódií, třídí na 17 druhů odpadu, nabízí bohatou stravu pouze z rostlinných surovin a využívá bezemisní dopravu.

Line-up Rock For People 2024:
Headliner: BRING ME THE HORIZON, THE OFFSPRING + 2 další headlineři budou oznámeni
Coheadliner: AVRIL LAVIGNE, COREY TAYLOR, PARKWAY DRIVE, PENDULUM
Další kapely: ALPHA WOLF, CRYSTAL LAKE, DEAD PONY, DOGSTAR, HOT MILK, KAIZERS ORCHESTRA, LA DISPUTE, MISSIO, NECK DEEP, SHADOW OF INTENT
CZ/SK kapely: 58G, ANETA LANGEROVÁ, BITTER SEASON, DMITRIEVNA, J.A.R., JOHN WOLFHOOKER, THE ECSTASY OF SAINT THERESA


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1474

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *