RockShock

Internetový rockový magazin

Satan Klaus Fest 2023 – 29. 12. 2023 – Volyně, Na Nové

Text: Johan

Ani letos nebude chybět tradiční večírek zakončující kalendářní rok; ve Volyni bude nadělovat Satan Klaus metal v různých podobách. Ve velkém sále kulturního domu Na Nové se představí pět kapel.

HENYCH666 (metal, Praha)
Vlasta Henych obnovil svou kapelu, do které přibral ostřílené hráče – bubeníka Herr Milera (Debustrol) a kytaristy Aleše Hampla (Minority Sound) a Jana Havlína (dříve Pirates Of The Pubs). Zazní nejen skladby z repertoáru Henych666, ale dojde i na klasické fláky Törru.

BOHEMYST (bohemian dark metal, Česko)
Na domácím pódiu samozřejmě nemůže chybět kapela, která je s akcí pořadatelsky spjatá. Bohemyst mají na kontě album Čerň a smrt a připravují jeho následovníka, který se bude jmenovat Okultura. Půjde o koncepční dílo, hudebně se samozřejmě pohybující v rámci temného metalu.

IMPURITUM (death metal, Strakonicko)
Po dlouhých letech mlčení se znovu zformovala deathmetalová skupina Impuritum, personálně provázaná s Bohemyst. Po roce 2017 se Impuritum odmlčeli, aby se letos v původní sestavě vrátili a znovu drtili ryzí old school death metal.

FORCE OF HELL (thrash metal, Praha)
Pražská kapela drtí klasický thrash metal staré školy, který vychází z toho, co kdysi produkovala Sepultura nebo Kreator. V sestavě jsou protřelí muzikanti Jurgen (mj. Insistent, Sick Sinus Syndrome, dříve např. Cult Of Fire, Ingrowing) a Beherit (Pure, dříve Ahumado Granujo, Aliention Mental).

ARTHEMION (symphonic/gothic/death metal, Písek)
Mladší krev na scéně, která míchá různé metalové subžánry do pestré mozaiky uvedené výše. V čele kapely stojí výrazná zpěvačka Neira, která střídá agresivní vokální polohy s melodickými, nechybí ani mužský řev, atmosféru dotvářejí klávesy.

Sál Na Nové bude otevřen od 18.00 hodin, první kapela začne hrát v 19.00 hod. Vstupenky budou k zakoupení pouze na místě, vstupné bude činit 400 Kč.

Aktuální informace:
www.facebook.com/events/884138383283148
www.bandzone.cz/koncert/satan-klaus-fest-2023


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1224

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *