RockShock

Internetový rockový magazin

No Name představují nové album a v roce 2024 vyrazí na česko-slovenské turné s kapelou Nocadeň

Text: BrainZone Promotion

Oblíbená slovenská skupina NO NAME vyráží na turné společně s kapelou NOCADEŇ. Koncertní šňůra začne 21. března 2024 v Košicích a velkolepé finále proběhne 20. 4. 2024 v O2 universum. No Name současně vydávají po osmi letech nové album s názvem V pôvodnom znení.

Multilink alba – www.bfan.link/v-povodnom-zneni-2

V srpnu 2023 kapely No Name a Nocadeň představily klip k titulní písni V pôvodnom znení, která předznamenala vydání nového alba, ale také společné česko-slovenské turné. To odstartuje ve městě, jež je domovem obou kapel, v Košicích, a zakončí velkým finále 20. 4. 2024 v O2 universum v Praze. Dále se zastaví v Bratislavě, Ostravě a Brně.

Duet Igora Timka a Rasťa Kopiny z Nocadeň vznikl velmi přirozeně. Igor s Rasťom jsou totiž bývalými spolužáky ze Státní konzervatoře v Košicích, kde dokonce seděli ve stejné lavici. „S Igorem nás pojí dlouholeté přátelství už od střední školy. Po mém návratu na konzervatoř jsme dokonce sedávali ve stejné třídě a lavici. A také si vzpomínám, jak mi Igor pouštěl jejich první demo nahrávky. Naše osudy se docela propletly, takže společná píseň je jen logickým vyústěním. Oba jsme věděli, co od sebe můžeme po tolika letech čekat, ale přesto mám pocit, že jsme se dokázali navzájem trochu překvapit,“ říká s úsměvem Rasťo Kopina.

Nová deska V pôvodnom znení vyšla po skoro osmi letech od vydání alba S láskou z roku 2016. Album obsahuje 11 skladeb a otevírá jej instrumentální píseň Šumava, inspirovaná životem klávesisty Zoltána Šallaie a jeho rodiny v malebném městečku Nýrsko. Po ní následuje známý hit Elity, třetím singlem je zmiňovaný duet s Nocadeň. Fanoušci znají také píseň Vianoce s Božidarou, kterou kapela představila loni o Vánocích. Jedná se o duet se slovenskou herečkou a profesorkou Božidarou Turzonovovou. Album V pôvodnom znení vyjde 5. 12. 2023 také fyzicky.

„Od vydání našeho posledního alba začaly postupně přicházet nápady. Znovu se držíme našeho definovaného principu: Zpívej to, co prožíváš, a prožívej to, co zpíváš. Pro naši generaci čtyřicátníků je zcela přirozené si uvědomit, že jsme uprostřed procesu dospívání, možná uprostřed životní cesty. A právě během tohoto období člověk potřebuje pocit jistoty, vědomí, že se může na někoho spolehnout, že ví, kam patří. Křídla rostou pouze těm, kteří věří v ostatní. Konfrontace se sebou samým a s životem je očekávaným okamžikem,“ uzavírá Igor Timko.

Turné 2024 – No Name a Nocadeň:
21. 03. 2024 – Košice, Športová hala Stará jazdiareň
23. 03. 2024 – Bratislava, Športová hala Pasienky
05. 04. 2024 – Ostrava, Bonver Aréna
12. 04. 2024 – Brno, SONO Centrum
20. 04. 2024 – Praha, O2 universum

Předprodej českých koncertů – www.ticketportal.cz

Předprodej slovenských koncertů – www.no-name.sk

Související odkazy:
www.youtube.com/channel/UClV848RjlFUiwoB4M_SX8Kg
www.facebook.com/noname.sk
www.instagram.com/nonamebandsvk


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1188

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *