RockShock

Internetový rockový magazin

33 let nezaměnitelného rouhání z pralesa

Text: Obscure Promotion

KRISIUN, brazilské deathmetalové power trio tří bratrů Kolesneových, je proslulé frenetickým death metalem s nezaměnitelným nádechem. Krisiun na svojí současné, již dvanácté desce Mortem Solis nakukují i do jiných žánrů, ale zůstávají tvrdí, autentičtí a dokazují, že letité kapely nemusejí žít jen ze svého vybudovaného renomé.

Krisiun totiž makají a pořád dokážou strhnout, byť se od roku 1990 drží svého čertovského kopyta a za víc než 30 let existence odmítají slevit, byť jen o píď, z nastoleného kurzu. Jejich charakteristickými znaky byla vždy šílená tempa, téměř nelidské bicí a Alexův řvoucí vokál. Rychlopalebný pekelný death metal postavený na surových thrashových riffech ze zlaté éry 80. let a kdysi brazilská odpověď na staré Morbid Angel, teď už však kombo, které jde vlastní cestou. A i když se Krisiun v průběhu let stali extrémně techničtějšími a pestřejšími, navždy zůstali oddáni extrémní podobě death metalu, který z nich už udělal legendu.

BAEST jsou dánskou generací smrtikovu, v jejichž tvorbě jsou zastoupeny jak melodie a valivá odlehčenost, tak i razantnější pohled na věc se surovým přitlačením na pilu mající feeling. A nezapomíná se tu na kořeny.

SCHIZOPHRENIA je čtveřice z belgických Antverp, co hraje explozivní koktejl vysoce adrenalinového death/thrash metalu s groovy prvky středního tempa, dynamickým zvukem, jež překypuje detaily, intenzitou a jedinečnou a svěží interpretací.

TRIAGONE jsou novou bruselskou kapelou, jež má v čele zpěvačku Lorenu Moraes. Jsou formací technickou, brutální a agresivní, kde se nezapřou vlivy Archspire, takže lze čekat vysoké tempo, divoké melodie a samozřejmě blastbeaty.

16. 11. 2023 – Bratislava, Randal
FB událost – www.facebook.com/events/256946356716405
e-Ticket – www.obscure.sk/cs/tickets/detail/id/588

19. 11. 2023 – Praha, Futurum
FB událost – www.facebook.com/events/620050553378985
e-Ticket – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/589

Předprodej viz e-Ticket výše, dále pak v sítích GoOut a Ticketmaster.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1054

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *