RockShock

Internetový rockový magazin

Tata Bojs se rozloučí s Divadlem Archa ve velkém stylu

Text: Supraphon

TATA BOJS + závěr roku + Divadlo Archa = rovnice bez neznámých se zaručeně skvělým výsledkem. Platilo to v minulosti a platit to bude i letos. Konkrétně 7. prosince a ve stávající Arše dost možná naposled. O to výjimečnější večírek ale můžete čekat. Zvlášť když si vždy vítaně invenční Tatáči tentokrát pozvali spřátelené legendy slovenského undergroundu BEZ LADU A SKLADU a společně slibují nahlédnutí za Horizont audio-vizuálních událostí. A kdo ví, třeba zazní i nějaká nová píseň z připravovaného alba.

„No, on ten název zní tak trochu tajemně, ale v podstatě jsem při návrhu scény vycházel z jednoho mého obrazu z poslední doby. Jmenuje se Horizont události – to jednotný číslo je tam záměrně – a v ploše o velikosti dvakrát tři metry pracuju s horizontálními strukturami. Takže trochu podobně řešíme scénu, jen místo akrylu na plátně se bude v tomhle případě používat synchronní projekce a chytrá ledková světla instalovaná v horizontálních pruzích,“ říká ke zřejmě poslednímu z mnoha vystoupení Tata Bojs ve stávajícím Divadle Archa frontman kapely Milan Cais a doplňuje: „Koncerty v Divadle Archa se za ta léta pro nás staly dost výjimečnými nejen jejich obsahem. V podstatě by se dalo říct, že po klubu Delta, kde jsme byli doma v devadesátkách, jsme od křtu Futuretra v roce 2000 doma v Divadle Archa. Vždycky se nám zde snažili se všemi našimi bláznivými nápady vyjít vstříc a toho si moc ceníme. Tenhle koncert tak vnímáme i jako jakési poděkování Arše za ta léta skvělé spolupráce.“

I když tentokrát nebude mít pražská koncertní rozlučka Tata Bojs se stávajícím rokem vinylové souvislosti, jako tomu bylo třeba vloni, kdy se křtila reedice Kluci kde ste?, můžete se vsadit klidně o celou LP diskografii TB, že tenhle koncert prostě nebude jen tak. To by ani nebyli Tata Bojs, aby si nepřipravili nějakou tu specialitu.

„Už nějakou dobu s velkýma pauzama pracujeme na nových skladbách na jedenáctou řadovou desku a není vyloučeno, že na koncertě zazní v úplný světový premiéře jedna nebo dvě písničky živě. Pár dní před koncertem máme naplánované soustředění, tak by to snad mohlo klapnout. A ještě jedna velká zajímavost se na 7. prosince chystá. Ve spolupráci s pivovarem CLOCK jsme uvařili tři TATA speciály, které všechny spojuje zrání v dubových sudech. Piva mají celkem příhodné názvy: Ležatá osmička (8°), Šťastnější (12°) a Léčitel (26°). Výslednou chuť jsme ladili společně s vrchním sládkem Jakubem Sychrou a ke každému pivu jsem udělal originální akvarel, který bude tvořit etiketu s parciálním lakem a přímou barvou. Je to limitovaná edice, takže balíme pouze 500 kusů tohoto unikátního hořkého trojlístku. Na koncertě budou premiérově k prodeji v rámci našeho merch stánku, a dokonce jsme se dohodli s Archou, že na barech bude možnost si dát Šťastnější i na čepu, aby si návštěvníci koncert náležitě užili a odcházeli z něj opravdu šťastnější,“ prozrazuje s úsměvem Milan Cais.

Kromě výše zmíněného se však sluší věnovat patřičnou pozornost i výběru speciálních hostí, kterými budou ikony slovenského undergroundu Bez ladu a skladu. Kapela vedená Michalem Kaščákem, zakladatelem a ‘hlavou‘ mezinárodně renomovaného festivalu Pohoda, platí od svých začátků za hudebně i vizuálně naprosto výjimečný zjev. A podobně výjimečné a jedinečné jsou i její koncerty, jejichž četnost, zejména pak v tuzemsku, je naprosto minimální.

„Čo viac si môžeme priať, ako odohrať koncert so spriaznenou kapelou v úžasnom divadle vo fantastickom meste? Tata Bojs sú zjavom, vždy sme s obdivom pozerali na ich energiou nabité koncerty. Obdivujem, ako to Mardošovi stále skáče a pritom skvele hrá, Milanovi parádne spieva a rovnako dobre búcha a ako dokážu so všetkými okolo vytvoriť dokonale fungujúci hudobný mechanizmus. To všetko s patričnou dávkou nadhľadu. Tešíme sa na spoločný koncert. Verím, že nás čakajú výnimočné pražské hudobno-priateľské slávnosti,“ dodává za Bez ladu a skladu Michal Kaščák.

Pokud si tenhle unikátní večírek nechcete nechat ujít a lákají vás výzvy skryté za horizontem, doporučujeme pojistit si svou účast včasným nákupem vstupenek. K dispozici jsou v síti GoOut za cenu 790 Kč zde: www.GoOut.net. Další informace a aktuality hledejte na Facebooku a Instagramu Tata Bojs.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1042

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *