RockShock

Internetový rockový magazin

Britské duo Seafret zahalí Flédu do podzimní melancholie

Text: Martin Brzobohatý

SEAFRET – slovní hříčka spojující kytarový pražec a malé přímořské město, ve kterém dvojice muzikantů Jack Sedman a Harry Draper vyrostla. Z rodného Bridlingtonu prorazilo britské duo do světa a v rámci turné k nové desce Wonderland vystoupí také 13. listopadu na Flédě.

Britské indiepopové duo Seafret tvoří dlouholetí kamarádi Jack Sedman a Harry Draper. Jejich kouzlo spočívá především v autentičnosti. Ve svých písních se nebojí prozkoumávat intenzivní emoce a zážitky, které se dostanou pod kůži. Melancholickou atmosféru dotvářejí Jackovy jemné vokály a Harryho jednoduché kytarové melodie. Za třináct let existence si vysloužili obdiv milionů posluchačů po celém světě, včetně České republiky. Svou premiéru na Flédě se jim podařilo vyprodat a nyní se po pěti letech vracejí, tentokrát i s novými skladbami.

Deska Wonderland (2023) znamenala pro Seafret výstup z komfortní zóny a shodují se, že se jedná o jejich zatím nejlepší počin. Nahrávka vznikala v době, kdy Jack a Harry zakládali své rodiny, bylo to ale zároveň období, kdy museli překonat několik těžkých momentů. „Na albu jsme se snažili najít balanc, takže tam jsou písně o zlomených srdcích, ale taky nějaké povzbuzující,“ zmiňuje Harry pro magazín Front View. Prolínajícím motivem je překonávání těžkých chvil, nové začátky, láska a optimismus. Deska vyšla 14. dubna 2023 a produkci si vzali z velké části na starost sami muzikanti.

Tehdejší začátečník Jack a o něco zkušenější hudebník Harry se poprvé potkali na open micu v Bridlingtonu v roce 2011. Vystoupení toho druhého je zaujalo natolik, že si hned druhý den domluvili zkoušku, a od té doby spolu fungují jako nerozlučná dvojice. V roce 2014 se odstěhovali do Londýna, podepsali smlouvu u světového labelu a začali pracovat na debutu Tell Me Itʼs Real (2016). Druhá deska Most Of Us Are Strangers (2020) vznikla v období pandemie v rodném Bridlingtonu za pouhých osm týdnů. Jejich nejznámější singly Oceans a Atlantis mají na YouTube dohromady okolo 180 milionů zhlédnutí. Na kontě mají také několik úspěšných EP včetně Oceans (2015), Monsters (2019) a Anywhere From Here (2022).

Videa:
www.youtube.com/watch?v=gVAy3IZiL0s
www.youtube.com/watch?v=aqsL0QQaSP4
www.youtube.com/watch?v=8INOzcCGBzY

FB událost – www.facebook.com/events/1034750247681897

Předprodej 490 Kč (plus poplatky sítě):
www.goout.net/en/tickets/seafret/qwet
www.smsticket.cz/seafret


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *