RockShock

Internetový rockový magazin

Zmar, běs, špína… Nāv burácejí s novou řadovkou Trpte

Text: MetalGate

Blackmetalová vichřice NĀV přichází s novou porcí syrové, nekompromisní a atmosférické muziky. Třetí řadovka má název Trpte, vychází u pražského labelu MetalGate a nabízí deset černočerných kompozic, které žánrovým fanouškům poslouží jako dokonalý doprovod k aktuální pochmurné podzimní atmosféře.

Album se dá zakoupit ve všech formátech, tedy na LP, CD, MC a v digitálu. Vinylové nadšence pak jistě potěší, že na LP deska vyšla hned ve dvou barevných provedeních, a to ve spolupráci s Naše desky.

„Prioritou jsou pro nás vinyly a MC, ale je samozřejmě fajn, že je naše novinka dostupná na všem. Celkově jsem rád, že jsme si s MetalGate opět plácli. Snad se album vydařilo ke spokojenosti všech, tedy posluchačů, labelu i nás. My jsme rozhodně nadmíru spokojeni,“ říká zpěvák a kytarista Ivan.

Vinyl dává skvěle vyniknout grafické stránce alba, především samotnému obalu, který jde tentokrát jinou cestou než předešlé nahrávky, cestou vizuálního realismu a minimalistického pojetí. Jeho středobodem je plastika, kterou pro kapelu vytvořila sochařka Anna Krninská.

„Obal měl být původně úplně jiný, vázaný spíš ke klipovce než k názvu desky, ale umělec tím pověřený neměl toho času inspiraci a jiné návrhy se příliš neblížily obalu blackmetalové desky,“ popisuje Ivan, který v hlavě nosil nápad, jenž navazoval na předchozí nahrávky Nāv. Smrtci měli na obalu linoryt, Arcizlo malbu, takže se logicky nabízela socha. „Aničku Krninskou, talentovanou sochařku, jejíž díla jsou k vidění v okolí Jindřichova Hradce, v Praze i po celé republice, jsem potkával několik let po barech, tak mě napadlo ji oslovit. Nadšeně souhlasila a po pár lehkých konzultacích jsme si dílo předali a následně ho ze všech možných úhlů nafotili společně s replikou lebky, kterou jsme kdysi koupili a občas vozili na koncerty. S Ondrou Šmejkalem z MetalGate jsme pak seskládali grafiku.“

Na desce Nāv se objevuje několik hostů. Tím nejvýraznějším je Veronika Zemanová z Kalle. Dále Václav Slavík z Five Seconds To Leave a Nod Nod a parta přátel kapely ve sborech. Deska hudebně navazuje na své skvěle přijaté předchůdce, což znamená, že fanoušci opět dostanou dávku špinavého a běsnícího black metalu.

Setlist nahrávky:
1. Crux
2. Vukojebina
3. Ex Materia
4. Vanitas
5. Ozymandias
6. Jamais Vu
7. Promaja
8. Epimetheus
9. Usurpato
10. Vesmir

Album se dá zakoupit na www.metalgate-eshop.cz.

Lyrics video Vanitaswww.youtube.com/watch?v=t-lls4ClolY

Související odkazy:
www.facebook.com/nav.blackmetal
www.navcult.bandcamp.com/album/trpte


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1157

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *