RockShock

Internetový rockový magazin

Stellvris představili debutové album Persistence

Text: Stellvris
Foto: archiv skupiny

V pátek 27. 10. 2023 vydala pražská formace STELLVRIS dlouho očekávané debutové album s názvem Persistence, které vzniklo ve spolupráci s americkým producentem Jonathanem Dolesem z KonKrete Studios (Cane Hill, For The Fallen Dreams a další). Spolu s albem kapela vydala nový videoklip ke stejnojmennému singlu.

Hudebně má album široký záběr a vydává se několika směry moderního metalu. Některé skladby si vás podmaní chytlavými melodiemi a jemnými čistými zpěvy, zatímco jiné vás rozdrtí zběsilými kytarovými riffy, dvojšlapkou a mocnými screamy. Většina skladeb kombinuje oba z těchto přístupů a obsahuje tak epické refrény i brutální breakdowny. Rukopis Stellvris je přitom rozeznatelný napříč celou deskou. Kapela nabízí překvapivé aranže a nečekané změny, předvádí skvělou souhru kytary, baskytary, bicích a neotřelých syntetizátorů a to vše završuje okouzlujícími vokály frontwoman Nicol.

Největšími protipóly v pojetí hudby i zpěvech najdete v Letting Go, což je klidná balada věnovaná rodičům a jejich nekonečné podpoře v tom, co kapela dělá. Oproti tomu v Who’s The Target Now nenajdete nic jiného než těžké riffy, screamy a temné growly a Nicol v ní upozorňuje, že terčem šikany se může velice snadno stát i sám šikanátor.

Album obsahuje celkem deset skladeb. Text každé z nich má přitom stejného jmenovatele a tím je vytrvalost či houževnatost nepřestat ani v těžkých situacích věřit v sebe sama a jít si za svým snem. I proto album dostalo název Persistence (v překladu právě vytrvalost, houževnatost), protože tento přístup provází kapelu od samotného začátku. Na albu najdete témata jako kyberšikana (Avatar), psychické problémy (Burnout, House Of Cards) či nepochopitelné odsuzování lidí jen na základě prvního dojmu či pomluv (Persistence).

Biografie
Stellvris je pražská modernmetalová kapela, která vznikla v roce 2019. Tato čtyřčlenná sestava tvoří hudbu založenou na tvrdých kytarách, intenzivních groovech a rozmanitých vokálech frontwoman Nicol. V roce 2020 kapela vydala svůj první singl Find Your Course, který si okamžitě získal pozornost jak v Česku, tak i v zahraničí. Po pár vydaných singlech kapela vydala v roce 2022 debutové EP Upside Down, které ve stejném roce představila širokému spektru publika napříč českými předními festivaly, jako je Brutal Assault, Fajtfest, Basinfirefest, MetalGate Czech Death Fest nebo Death Coffee Party, jakož i na koncertech v zahraničí. Letos se kapela představila mimo jiné ve Vídni a v Dornbirnu jako support Jinjer. Dne 27. 10. 2023 kapela vydala debutové album s názvem Persistence ve spolupráci s americkým producentem Jonathanem Dolesem z KonKrete Studios (Cane Hill, For The Fallen Dreams a další), které pokřtila ve stejný den v pražském Rock Café a poté vyrazila na dvoutýdenní evropskou tour s názvem Stay Persistent Tour 2023. Hlavním cílem Stellvris je i nadále vytváření kvalitní a originální produkce, která spolu s obrovskou energií na pódiu strhává všechny na koncertech.

Album na Spotify – www.open.spotify.com/album/persistence

Související odkazy:
www.facebook.com/STELLVRIS.band
www.stellvris.bandcamp.com/music
www.instagram.com/stellvris_band


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1088

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *