RockShock

Internetový rockový magazin

The BladderStones v novém klipu zkoumají štěstí pomatené mysli

Text: Ricardo Delfino

Může být dítě z ulice bez životního směru a cíle šťastnější než člověk provázený očekáváním svého okolí? Nad osudem jedince žijícího mimo systém a společenské standardy se pozastavuje art/bluesové trio THE BLADDERSTONES čerstvou skladbou Confused Rennie. Neotřelé téma doprovází videoklip z prostředí ulic města Slaného.

„Nikdo se asi občas neubrání pohodlné představě bezstarostné existence bez tlaků a stresu, na něž je moderní doba bohatá. Při pohledu na nejmenovanou postavičku ulic rodného Slaného, jak nezatížen ničím kromě potřeby potravy a dalších substancí proplouvá spokojeně svým pozemským pobytem, mívám tyto myšlenky o něco intenzivnější. Až tak, že mě inspiroval k napsání songu,“ popisuje autor, zpěvák a frontman skupiny Tomáš Frolík pozadí písně.

Skladba mísící prvky blues, jazzu či art rocku s hravými melodiemi i melancholickými plochami je druhou ochutnávkou z připravovaného alba Toilet Fame, jež vychází 17. října. Na produkci se podílel a mixu a masteringu nahrávky se chopil producent Miroslav Chyška, kytarista skupin J.A.R. či Illustratosphere Dana Bárty.

The BladderStones tvoří tři zkušení hudebníci v čele s kytaristou a zpěvákem Tomášem Frolíkem, jedním z nejtalentovanějších a nejuznávanějších kytaristů své generace (kromě jiného zakladatel skupiny Krajina Ró), dále baskytarista a zpěvák Jan ‘Johnny‘ Judl (Jablkoň, Už jsme doma, Sestry Steinovy aj.) a bubeník a vokalista Michael Nosek (Personal Highway, eggnoise, Jana Lota a mnoho dalších). Spojení sil a osobitý přístup k nástrojovým aranžím, hráčská vyzrálost i už z názvů samotných čišící nadhled a smysl pro humor vynesly trojici oblibu a úspěch nejen v tuzemsku, ale i zahraničí. Opakovaně vystoupili v Německu, Slovensku, Finsku či Turecku. Roku 2017 vydali The BladderStones debut Without Cover.

Živě zazní novinka na koncertech 7. 10. v brněnském klubu Rusty Nail během festivalu BATCH, 13. 10. v Jazz Clubu Teplice, 3. 11. U bílýho černocha v České Lípě, 10. 11. na speciálním koncertě pro Jazz Days Slaný spolu s britským hudebníkem WILLEM WILDEM. Pražský křest alba proběhne 11. 11. v Jazz Docku a 16. 11. je doprovodí v Jablonci nad Nisou v Klubu Na Rampě host JARETT. 17. 11. vystoupí The BladderStones na festivalu Blues Alive v Šumperku. Vystoupením na 27. ročníku největšího středoevropského bluesového festivalu, na němž vystoupí i zvučná jména žánru jako TOMMY CASTRO & THE PAINKILLERS či ROBERT FINLEY, oslaví skupina deset let své existence. 23. 11. zahrají po boku hostů SUGAR AND SPICE v olomouckém Jazz Tibet Clubu, 24. 11. v blanském klubu Gauč, 25. 11. v Jančovce v Kyjově a 9. 12. ve Slaném v Restauraci na Střelně.

Multilink singlu – www.songwhip.com/thebladderstones

Všechny platformy kapely – www.linktr.ee/thebladderstones


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 934

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *